• کابینۀ شخصی

EUR/HUF

405.33

بالا: 405.33

پایین: 0

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

روحیه معامله گرام

نسبت تعداد معاملات خرید(buy) و فروش (sell)، بدون در نظر گرفتن حجم آنها

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
100%

جفت ارزی یورو ی اتحادیه ی اروپا و فورینت مجارستان (EUR/HUF) - با وجود عدم عرف زیاد این جفت ارزی در میان بازرگانان، در صورتی که میل به خارج شدن از چهارچوب عملیاتی معاملات با جفت های ارزی عادی را دارید و می خواهید به اجرای معاملاتی متفاوت بپردازید، می توانید از این ابزار مالی استفاده نمایید. تنها عامل تاثیر گذار بر روند نرخی این جفت ارزی، شامل چگونگی تغییرات شرایط و همکاری های اقتصادی میان اتحادیه ی اروپا، با کشور مجارستان می باشد.

 

با توجه به وابستگی شدید تحرکات نرخی فرونیت مجارستان، از تغییرات ارزی یورو، حدس زدن نوسانات این جفت ارزی نیز، چندان مشکل جلوه نمی نماید. در واقع این ابزار مالی، از استقبال عدید بازرگانان خبره ی بازار فارکس، برخوردار می باشد. چرا که اقتصاد اتحادیه ی اروپا از پایداری بالایی برخوردار بوده و چگونگی تغییرات جریان همکاری های تجاری اتحادیه ی اروپا با مجارستان نیز، همواره قابل تشخیص و پیش بینی می باشد. ابزار مالی مربوطه، مخصوصا در طی اجرای جلسات معاملاتی اروپا، از نوسانات بسیار بالایی برخوردار می باشند.

 

نمودار EUR/HUF، نمایان گر چگونگی تغییرات نرخ فرونیت مجارستان، نسبت به یورو می باشد. فرونیت از نرخ متغیر برخوردار بوده و به منظور خرید یک واحد یورو، به فروش میزان بیشتری از فرونیت، نیازمندیم. از طریق نمودار این جفت ارزی نیز، می توان به بررسی تحرکات نرخی فرونیت، نسبت به یورو و اجرای معاملات ارزی، پرداخت.

 

واحد ارزی فرونیت مجارستان (با کد بانکی HUF) – به عنوان واحد ارزی ملی مجارستان به شمار می آید و از طریق بانک ملی مجارستان، تنظیم می گردد. با در نظر گیری ادامه یابی پروسه ی ورود کامل مجارستان، به اتحادیه ی اروپا، سرنوشت فرونیت هنوز معلوم نمی باشد. این پروسه از سال 2003 شروع شده است. به دلیل عدم کاهش نرخ کسری بودجه ی دولتی، نرخ تورم و بروز بحران مالی اخیر، پروسه ی تبدیل فرونیت به یورو، به تعلیق افتاد.

 

مجارستان – یکی از کشورهای مدرن اقتصادی، در سطح اروپای میانه، به شمار می آید. فعالیت های اقتصادی این کشور مخصوصا در حوزه های ماشین سازی، آهنگری، پتروشیمی و مزرعه داری، افزون بوده و حجم قابل توجهی از تولیدات این کشور نیز، صادر می گردد. علاوه بر این کشور مجارستان از کسب و کار گردشگری بسیار موفقی برخوردار می باشد. در این بین به دلیل همکاری بسیار فعالانه ی مجارستان با تولید کنندگان و شرکت های خارجی، وابستگی شرایط اقتصادی این کشور از کشور های خارجی نیز، افزایش یافته است.

 

واحد ارزی یورو اتحادیه ی اروپا (با نشانه ی € و کد بانکی EUR) – به عنوان پول رسمی 19 کشور متحد اروپا، به شمار می آید. این کشور ها از قبیل: اتریش، بلژیک، آلمان، یونان، ایرلند، اسپانیا، ایتالیا، قبرس، لیتونی، لاتویا، لوکزمبورگ، مالت، هلند، پرتقال، اسلواکی، اسلونی، فنلاند، فرانسه و استونی، می باشند. علاوه بر این واحد ارزی یورو در 9 کشور دیگری که از تظر جغرافیایی به خاک اروپا متصل هستند نیز، قابل استفاده می باشد.تنظیم نرخ بهره و سیاست گذاری های مالی و همچنین توزیع پول این منطقه، از طریق سیستم مرکزی بانکداری اروپا (ECB)، انجام می گیرد.

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
EUR/PLN 4.67990000
EUR/GBP 0.87219000
EUR/SGD 1.43830000
EUR/NZD 1.65911000

FAQ