• کابینۀ شخصی

EUR/PLN

4.6799

بالا: 4.6799

پایین: 0

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

روحیه معامله گرام

نسبت تعداد معاملات خرید(buy) و فروش (sell)، بدون در نظر گرفتن حجم آنها

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
100%

جفت ارزی یورو و زلوتی لهستان (EUR/PLN)

 

اقتصاد اتحادیه ی اروپا به عنوان یکی از پایدار ترین سیستم های اقتصادی جهان به شمار می آید. تاثیر گیری یورو از بهبود یابی شرایط اقتصادی این منطقه بسیار افزون می باشد. شاخص بی کاری این منطقه در طی سال 2018 به شکل شدیدی کاهش یافت. تاثیر گیری یورو، نه تنها از تغییرات شرایط اقتصادی کشور های این اتحادیه، بلکه از تغییرات کلی منطقه و حتی کشور هایی که از واحد ارزی یورو نیز استفاده نمی نمایند، افزون بوده. جفت ارزی (EUR/PLN)، به عنوام مهم ترین و پایه ای ترین جفت ارزی شاخص، به منظور تنظیم یابی دیگر جفت های ارزی زلوتی، به شمار می آید.

 

اقتصاد کشور لهستان به شکل شدیدی وابسته به جریان همکاری تجاری این کشور، با ااتحادیه ی اروپا می باشد. صادرات این کشور، بیشتر به چک، آلمان و بریتانیا می باشد. بیشترین حجم واردات این کشور، از چین، آلمان و روسیه می باشد. در طی سال های اخیر، حجم صادرات این کشور، از حجم وارداتش افزون تر شد و منجر به مثبت رقم خوردن نرخ سود خالص حساب بازرگانی لهستان گردید. با وجود تلاش های سال 2012 اتحادیه ی اروپا، به منظور وارد نمودن یورو به لهستان، این کشور همواره توانسته واحد ارزی ملی اش را پایدار نگاه دارد. در حال حاضر نیز با نا معلوم بودن فعال بودن این پروسه و یا حتی تاریج اجرایشف مواجه می باشیم.

 

با وجود افزون بودن نرخ نوسانات ارزی یورو –زلوتی، این ابزار مالی از عرف به خصوصی برخوردار می باشد. چرا که کسب و کار با استفاده از این جفت ارزی، از نرخ درآمد بالایی برخوردار بوده و بدین سبب نیز از ریسک سرمایه اری بالایی نیز، برخوردار می باشد. در حقیقت به منظور عدم بروز چنین مسئله ی نا خوشایندی، می توان از شگرد ریسک منجمنت و یا مانی-منجمنت (مدیریت مالی)، استفاده نمود. اکثر معاملات این جفت ارزی، به شکل اسکالپینگ به وقوع می پیوندند.

 

نرخ نوسانات ارزی و سطح فعالیت های معاملاتی جفت ارزی EUR/PLN، در طی اجرای جلسات معاملاتی آمریکا و اروپا، افزایش یافته و مابین ین جلسات معاملاتی، کاهش میابد.

 

جفت ارزی EUR/ PLN از نرخ گذاری مستقیم برخوردار بوده. واحد ارزی اصلی یورو EUR به شمار می آید. واحد ارزی زلوتی لهستان PLN نیز، از نرخ متغیر برخوردار می باشد. افزایش نرخ این جفت ارزی، مبنی بر تحکیمات نرخی یورو بوده و به منظور خرید یورو، نیاز به فروش میزان بیشتری از کرون سوئد می باشد. کاهش نرخ این جفت ارزی نیز، مبنی بر تحکیمات نرخی زلوتی PLN، می باشد.

 

واحد ارزی یورو اتحادیه ی اروپا (با نشانه ی € و کد بانکی EUR) – به عنوان پول رسمی 19 کشور متحد اروپا، به شمار می آید. این کشور ها از قبیل: اتریش، بلژیک، آلمان، یونان، ایرلند، اسپانیا، ایتالیا، قبرس، لیتونی، لاتویا، لوکزمبورگ، مالت، هلند، پرتقال، اسلواکی، اسلونی، فنلاند، فرانسه و استونی، می باشند. علاوه بر این واحد ارزی یورو در 9 کشور دیگری که از تظر جغرافیایی به خاک اروپا متصل هستند نیز، قابل استفاده می باشد.تنظیم نرخ بهره و سیاست گذاری های مالی و همچنین توزیع پول این منطقه، از طریق سیستم مرکزی بانکداری اروپا (ECB)، انجام می گیرد.

 

واحد ارزی زلوتی لهستان – (با کد بانکی PLN) – به عنوان واحد ارزی ملی لهستان، به شمار می آید. تنظیمات ملی و توزیع پول این واحد ارزی نیز، به عهده ی بانک ملی لهستان (Narodowy Bank Polski) می باشد.

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
EUR/HUF 405.33000000
EUR/CAD 1.45029000
EUR/GBP 0.87219000
EUR/CZK 24.22000000
EUR/AUD 1.58291000

FAQ