• کابینۀ شخصی

USD/ZAR

17.5475

بالا: 17.5475

پایین: 0

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

روحیه معامله گرام

نسبت تعداد معاملات خرید(buy) و فروش (sell)، بدون در نظر گرفتن حجم آنها

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
100%

جفت ارزی دلار ایالات متحده و رند آفریقای جنوبی (USD/ZAR)

 

ایالات متحده، به عنوان بزرگترین کشوراقتصادی جهان، با بالا ترین نرخ تولیدات ناخالص داخلی، به شمار می آید. تغییرات این شاخص ها، نرخ نوسانات ارزی دلار را، افزایش نموده و شرایط اقتصادی جهان را نیز، تغییر می نماید. دلار به عنوان اولین واحد ارزی رزرو دنیا، به شمار می آید. سهام دولتی ایالات متحده نیز، به عنوان یکی از مطمئن ترین و کم ریسک ترین ابزار های سرمایه گذاری، در سطح جهان، شناخته می شنود.

 

آفریقا ی جنوبی، به عنوان یکی از مدرن ترین کشور های اقتصادی قاره ی آفریقا به حساب می آید. این کشور مملو از معادن طبیعی بوده و علاوه بر این، از معادن ذغال سنگ و مس نیز برخوردار می باشد. %80 این معادن شامل منگنزیم و آهن می باشند. استخراج معادن این کشور، که در اوایل از رتبه ی اول در جهان برخوردار بوده نیز، همواره ادامه داشته اما به میزان کم تر. چرا که هم اکنون چین، استرالیا و روسیه به عنوان بزرگ ترین استخراج کننده گان طلا، به حساب می آیند. این کشور به عنوان مرغوب ترین سازنده و منتاژگر اتوموبیل در سطح قاره ی آفریقا، به شمار می آید. همچنین آفریقای جنوبی، دارای صنایع دامداری بسیار مرغوبی می باشد.

 

صادرات کشور آفریقای جنوبی، به ایالات متحده، آلمان، بوتسوانا ونامیبی، ارسال می گردد. واردات این کشور نیز، از سوی ایالات متحده، چین، هند، آلمان و بریتانیا، صورت می گیرد.

 

ایالات متحده و آفریقای جنوبی، به عنوان همتاهای تجاری به شمار می آیند. این دو کشور هم از ارتباطات مستقیم برخوردارند و هم از طریق SACU (Southern African Customs Union، که اتحادیه ی گمرکی آفریقای جنوبی می باشد، تجارت می نمایند. بیش از 600 کمپانی آمریکایی، در حال کسب و کار در آفریقای جنوبی هستند. علاوه بر این کمپانی های یاد شده، به سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی می پردازند. سیستم عمومی تنظیمات هنجاری آمریکا GSP نیز، به دولت آفریقای جنوبی امتیاز های متعددی را، اهدا می نماید. بدین سبب نیز، آفریقای جنوبی می تواند، بیش از 5000 نوع از اجناس متفاوت را، به ایالات متحده وارد نماید.

 

جفت ارزی EUR/ZAR، نرخ گذاری مستقیم بوده، که بر اساس تحرکات نرخی واحد ارزی USD ، تغییر می نماید. واحد ارزی ZAR نیز، از نرخ متغییر برخوردار می باشد. رشد نرخ گذاری های این جفت ارزی مبنی بر تحکیم یابی نرخ دلار اتحادیه ی اروپا USD ، می باشد. به منظورخرید USD ، نیاز به پرداخت میزان بیشتری از ZAR است. کاهش نرخ گذاری های این جفت ارزی، مبنی بر تحکیم یابی نرخ ZAR نسبت به USD به شمار می آید. با استفاده از نمودار نرخی این جفت ارزی نیز، می توانید به تحلیل گرایش ها و نوسانات و همچنین تجارت ارزی بپردازید.

 

واحد ارزی دلار ایالات متحده – (با نشانه ی $ و کد بانکی USD) – به عنوان پول رسمی درز ایالات متحده، به شمار می آید. توزیع پول و تنظیمات نرخ بهره ی این واحد ارزی نیز، از طریق سیستم ذخایر فدرال، انجام می گیرد.

 

واحد ارزی رند آفریقا (با کد بانکی ZAR) – واحد ارزی اصلی کشور آفریقای جنوبی به حساب می آید. از این واحد ارزی در کشور های نامیبیا و لسوتو نیز استفاده می شود. علاوه بر این واحد ارزی ZAR آفریقای جنوبی با نسبت 1:1، به واحد ارزی لیلانگن کشور سوازی SZL، مرتبط است. واحد ارزی رند از تاثیر بلقوه ای بر واحد ارزی پولای بوتسوانا نیز، برخوردار می باشد. توضیع کننده ی این واحد ارزی بانک مرکزی آفریقای جنوبی (South African Reserve Bank)، به شمار می آید.

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
USD/CAD 1.36160000
USD/DKK 7.02460000

FAQ