• کابینۀ شخصی

تحلیل جفت ارز EUR/USD

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو

گزارشی از تغییرات نرخ رشد تورم در آمریکا امروز منتشر می شود. قبلاً پیش‌بینی‌های بدبینانه‌ای را گزارش کرده بودیم که نشان‌دهنده افزایش 3.6 درصدی سالانه در شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) در ماه آگوست بود. کارشناسان به افزایش قیمت نفت در ماه اوت اشاره می کنند که به اعتقاد آنها باعث افزایش قیمت ها شده است. اما اینجا در نظر گرفتن این نکته مهم است  که در دو هفته اول سپتامبر، نفت خام WTI آمریکا بیش از 6 دلار یا 7 درصد افزایش یافت. با توجه به این موضوع، می‌توان فرض کرد که تورم در ماه سپتامبر حتی بیشتر خواهد شد و در نتیجه احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو افزایش می‌یابد.
با در نظر گرفتن همه این موارد، فراتر رفتن نرخ رشد CPI نسبت به نرخ پیش‌بینی‌ شده می‌تواند تأثیر زیادی بر پویایی معاملات یک جفت ارز داشته باشد. همچنین، نرخ‌ رشد غیرمنتظره‌تر تورم  در ماه اوت ممکن است بر احساسات سرمایه‌گذاران تأثیر بگذارد و از خریداران EUR/USD حمایت کند.

تحلیل تکنیکال

از نقطه نظر تحلیل تکنیکال تغییرات قابل توجهی ایجاد نشده است. علاوه بر این، شکل گیری یک کانال جانبی نشان دهنده عدم اطمینان بازار است که ممکن است ناشی از انتظار داده های تورمی باشد.
تثبیت طولانی مدت این جفت ارز در کانال جانبی، که معمول نیست نیز احتمال حرکت قیمتی یک طرفه قوی را افزایش می دهد.
سناریوی صعودی تنها در صورتی فعال می شود که قیمتها از 1.0805 عبور کند و در بالای آن تثبیت شود. در صورت شکست کاذب این سطح و بازگشت سریع قیمتها به زیر 1.0775، یک سناریوی نزولی فعال می شود. همچنین، شکست سطح حمایتی 1.0675 نشان دهنده آمادگی فروشندگان برای ادامه حرکت نزولی خواهد بود. فراموش نکنید که این سطح بسیار قوی است.