• کابینۀ شخصی

تحلیل جفت ارز EUR/USD

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

واکنش محتاطانه بازار نسبت به افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا

پس از انتشار آمارهای اقتصادی ایالات متحده در روز پنجشنبه، شاخص دلار آمریکا (DXY) به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته رسید.
جفت ارز یورو/دلار آمریکا علیرغم افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) در روز پنجشنبه، کاهش یافت. این کاهش یورو (EUR) را می‌توان با اظهار نظر رئیس بانک مرکزی اروپا، توضیح داد.
کریستین لاگارد تاکید کرد که احتمالا نرخ بهره فعلی برای مدت زمان بیشتری ثابت خواهد ماند. او مستقیماً اعلام نکرد که اتحادیه اروپا (EU) به اوج چرخه نرخ بهره خود رسیده است. در عوض، انتظار می رود بانک مرکزی اروپا به جای تغییر نرخ بهره در آینده نزدیک، بیشتر بر روی ثابت باقی ماندن نرخ بهره فعلی تمرکز کند. این نشان دهنده انتظارات کاهش آتی تورم است که می تواند بر عملکرد یورو تأثیر بگذارد.
علاوه بر این، اداره ملی آمار چین (NBS) داده‌هایی را منتشر کرد که نشان می‌دهد فروش خرده‌فروشی در ماه اوت و تولید صنعتی  در ماه آگوست افزایش یافته است. منطقه یورو یک شریک تجاری مهم برای چین است و عملکرد اقتصادی قوی‌تر چین می‌تواند از طریق افزایش صادرات و تجارت برای منطقه یورو مفید باشد.

 

 

تحلیل تکنیکال

در حال حاضر سطح حمایتی 1.0631 مانعی بر سر راه فروشندگان است. برای ادامه روند نزولی فروشندگان باید بتوانند از این سطح حمایتی عبور کنند که در این صورت احتمال سقوط قیمتها تا 1.0575 و در ادامه تا 1.0512 وجود دارد. 
اما از طرف دیگر خریداران فشار زیادی وارد می‌کنند و در تلاشند تا خود را به سطح مقاومتی 1.0685 برسانند که در صورت عبور از این سطح احتمال رشد تا 1.0765 و در ادامه حتی تا 1.0930 وجود دارد.