• کابینۀ شخصی

تحلیل جفت ارز EUR/USD

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

تقویت دلار تضعیف یورو

امروز چین گزارش تورم خود را در برای ماه اکتبر سال جاری منتشر کرد. شاخص قیمت مصرف کننده به صورت ماهانه و سالانه منفی بود. با توجه به همه اینها، به سختی می توان خطر کاهش رشد اقتصاد جهانی را کنار گذاشت که به نوبه خود منجر به کاهش قابل توجه تورم در اکثر کشورهای جهان خواهد شد. اول از همه، سرمایه گذاران به بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو توجه خواهند کرد.
بانک مرکزی اروپا قصد ندارد نرخ بهره را افزایش دهد، بلکه شاید آن را کاهش دهد. بنابراین، کاهش قابل توجه تورم در منطقه یورو، احتمال کاهش نرخ بهره پایه را افزایش می دهد و بر یورو فشار وارد می کند. ما داده های مربوط به تورم و بازار کار در منطقه یورو را رصد می کنیم.
یادآوری می کنیم که امروز گزارش تغییرات تعداد درخواست های اولیه برای دریافت مزایای بیکاری در آمریکا منتشر می شود. داده های ضعیف در این گزارش می تواند بر دلار آمریکا فشار بیاورد و از یورو حمایت کند.

 

تحلیل تکنیکال

قیمتهای این جفت ارز به زیر سطح حمایت روانی 1.0700 سقوط کردند. اما برای تایید ادامه روند نزولی فروشندگان باید بتوانند از سطح حمایتی 1.0666 عبور کنند که در این صورت احتمال افت بیشتر تا 1.0617 - 1.0565 وجود دارد.
اما احتمال سناریوی نزولی فعلا ضعیف به نظر می‌رسد و در صورتی فعال خواهد شد که قیمت‌ها به بالای سطح حمایتی 1.0700 برگردند. اما باید در نظر داشت که محدوده مقاومتی قوی 1.0700 - 1.0770  سر راه خریداران وجود دارد.