• کابینۀ شخصی

تحلیل جفت ارز EUR/USD

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

فدرال رزرو نرخ بهره را بدون تغییر خواهد گذاشت!؟

سرمایه گذاران انتظار افزایش نرخ بهره پایه را پس از نشست فعلی ندارند. ضمنا ما شاهد کاهش قابل توجهی در احتمال افزایش نرخ بهره پایه در نشست بعدی FOMC هستیم. همه اینها عوامل بنیادی نزولی برای دلار آمریکا به نظر می رسد، اما فعالیت فروشندگان ارز آمریکا همچنان بسیار ضعیف است. شاخص دلار آمریکا همچنان به سقف قیمتی خود در سال جاری نزدیک است.
این به احتمال زیاد به این دلیل است که اقتصاد ایالات متحده در مقایسه با اتحادیه اروپا و بریتانیا با ثبات تر به نظر می رسد.
اگر رئیس فدرال رزرو آمادگی تنظیم کننده را برای تکمیل چرخه فعلی افزایش تأیید کند، ممکن است تقاضا برای دلار کاهش یابد. اما با توجه به افزایش تورم و اقتصاد نسبتاً باثبات ایالات متحده، این بعید به نظر می رسد. بنابراین، واحد پول آمریکا می تواند یک پیشتاز باقی بماند.

تحلیل تکنیکال

قیمتهای این جفت ارز به ناحیه مقاومتی 1.0675 – 1.0690 بازگشتند، اما تقاضای در بالای آن ضعیف است و در این نشان دهنده برتری فروشندگان است. سناریوی نزولی تا قبل از بازگشت و تثبیت قیمتها در بالای این ناحیه مقاومت 1.0775 - 1.0805 در اولویت ات. تا آن زمان، افزایش را باید به عنوان اصلاحی برای حرکت نزولی در نظر گرفت.
سطح حمایت فنی و قوی بعدی 1.0535 است.