• کابینۀ شخصی

تحلیل جفت ارز USD/CHF

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

تقویت فرانک سوئیس

فرانک سوئیس در حال تقویت شدن است زیرا بانک مرکزی سوئیس (SNB) ممکن است نرخ بهره را در آینده افزایش دهد.
USD/CHF همچنان درحال تضعیف شدن است زیرا بازار کار ایالات متحده سرد شده است و شاخص دلار آمریکا (DXY) به سقوط خود ادامه می دهد و در زمان نگارش این مقاله در حدود 103.70 معامله شد که این بر بازده اوراق قرضه ایالات متحده فشار آورد. بازدهی خزانه 2 ساله به 4.88 درصد کاهش یافت.
USD/CHF همچنان در مسیر نزولی خود قرار دارد و در روز دوشنبه در معاملات آسیایی زیر سطح 0.8830 معامله می شود.
در روز جمعه، تولید صنعتی سوئیس (سالانه) برای سه ماهه سوم 2.0 درصد بود که از -0.7 درصد در سه ماهه قبل فراتر رفت. این داده ها نشان دهنده بهبود تولید صنعتی سوئیس است که تأثیر مثبتی بر فرانک سوئیس (CHF) دارد.
این سه شنبه تمرکز روی گزارش آخرین نشست پولی کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا - FOMC Minutes خواهد بود که اطلاعاتی در مورد تصمیم فدرال رزرو برای حفظ نرخ بهره و همچنین داده هایی در مورد واردات و صادرات سوئیس انتشار خواهد شد. انتظار می رود این گزارش ها چشم انداز اقتصادی هر دو کشور را شفاف تر کند.

 

تحلیل تکنیکال

با نگاهی به نمودار قیمت به خوبی می‌شود دید که روند اصلی برای این جفت ارز همچنان نزولی است و فروشندگان در تلاشند تا از سطح حمایتی 0.8830 عبور کنند. اگر این سطح شکسته شود و قیمت‌ها در زیر آن تثبیت شوند احتمال ادامه سقوط تا 0.8700 وجود دارد.
اما سناریوی صعودی زمانی فعال خواهد شد که قیمت‌ها به بالای سطح مقاومتی 0.8900 برگردند که در این صورت هدف خریداران سطوح 0.8970 - 0.9115 خواهد بود.