• کابینۀ شخصی

فروش اجباری ارزهای دیجیتال

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

ورشکستگی صرافی FTX

مدیران FTX تقریباً 7 میلیارد دلار دارایی از جمله 3.4 میلیارد دلار ارز دیجیتال را بازیابی کرده اند. احتمالاً روز چهارشنبه جلسه دادگاه برای بررسی طرح فروش توکن برای پرداخت بدهی به طلبکاران برگزار خواهد شد. طبق گزارش ماه اوت، محدودیت فروش هفتگی ارزهای دیجیتال از 50 تا 200 میلیون دلار متغیر است. این حجم زیاد نیست، اما با توجه به برتری کلی فروشندگان، حتی این حجم نیز می تواند فشار را بر بیت کوین و سایر کوین ها افزایش دهد.
فروشندگان کمی به پایین تر از 25000 دلار سقوط کردند، اما تقاضا در زیر این سطح قوی است. با وجود این، تحلیلگران در مورد احتمال بالای کاهش بیشتر به 24000 دلار و حتی به 21400 دلار بحث می کنند.
همچنین یادآوری می کنیم که به زودی گزارش تورم از ایالات متحده منتشر خواهد شد. اقتصاددانان نظر سنجی شده توسط بلومبرگ انتظار دارند تورم در ماه اوت افزایش یابد که این برای بازار ارزهای دیجیتال منفی است، زیرا احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره پایه فدرال رزرو را افزایش می دهد.
با توجه به همه اینها، احتمال افزایش بیشتر در نوسانات معاملاتی همچنان رو به رشد است.

تحلیل تکنیکال

شکست کاذب سطح حمایتی 25500 دلار و حتی سطح روانی 25000 دلاری تصویر کلی را تغییر نداد. در زمان نوشتن این تحلیل، بیت کوین در محدوده قیمتی 25750 تا 25500 دلار معامله می شد که این نشان دهنده عدم اطمینان است.
درک این نکته مهم است که ما در مورد عدم قطعیت صحبت می کنیم، نه ثبات. و در عین حال، عدم توانایی فروشندگان برای ادامه کاهش به زیر سطح حمایت روانی 25000 دلار، خبر خوبی برای خریداران است. اما احساسات کلی همچنان نزولی است.