• کابینۀ شخصی

تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BTC

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

بازار کریپتو در تلاش برای خروج از بحران است

درخواست یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مدیریت دارایی، فرانکلین تمپلتون،  برای ایجاد ETF بیت‌کوین به SEC ارائه کرده است. قیمت بیت کوین با اینکه برای مدت کوتاهی به زیر 25000 دلار سقوط کرد، در روز سه شنبه 4 درصد (حدود 1000 دلار) جهش کرد و از سطح 26000 دلار عبور کرد. دلیل این افزایش احتمالاً درخواست یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مدیریت دارایی، فرانکلین تمپلتون، برای ایجاد ETF بیت‌کوین به SEC است.

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، در جلسه کمیته بانکی سنای ایالات متحده در مورد مقررات ارزهای رمزنگاری شده گفت: باید در نظر داشته باشیم که اکثر ارزهای دیجیتال اوراق بهادار هستند و تحت صلاحیت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) قرار دارند. به گفته وی، واسطه هایی مانند کارگزاران و دلالان فعال در بازار ارزهای دیجیتال باید در SEC ثبت نام کنند.

در همین حال، سارا بریدن، معاون بانک مرکزی انگلستان گفت که ارزهای دیجیتال دارایی‌هایی هستند که ارزش ذاتی ندارند و قیمت آنها ممکن است به صفر برسد. با این حال، به گفته او، فناوری بلاک چین می تواند برای سیستم مالی مفید باشد.

 

تحلیل تکنیکال

خریداران بیت کوین مجدداً به محدوده قیمتی 26000 - 26600 رسیده اند. از نقطه نظر فنی و برای ادامه رشد در کوتاه مدت خریداران باید از مرز بالایی این محدوده قیمتی یعنی 26600 دلار عبور کنند و در بالای آن تثبیت شوند. در این صورت احتمال رشد قینتها تا 27200  دلار وجود دارد. 
البته هدف اصلی خریداران سطح مقاومتی بسیار مهم 28200 دلار است که در صورت شکسته شدن آن ممکن است یک موج انفجاری رشد رخ دهد.

در شرایط فعلی فروشندگان همچنان فشار خود را حفظ می‌کنند و در تلاشند تا به زیر سطح حمایتی 26000 دلار بازگردند که در این صورت احتمال سقوط قیمت‌ها تا سطح مقاومتی 25100 دلار و حتی 24500 دلار وجود دارد.