• کابینۀ شخصی

سقوط BTC ممکن است کوتاه مدت باشد

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

در انتظار تصمیم SEC

کاهش شدید تورم ایالات متحده باعث افزایش تقاضا برای دارایی های سنتی شده و در نتیجه توجه را از بازار ارزهای دیجیتال منحرف کرده است. اما با آغاز جلسه معاملاتی اروپا، تقاضا برای BTC شروع به افزایش کرد. این سیگنال خوبی برای خریداران است که نشان دهنده ضعف فروشندگان است. با این وجود، برای توسعه یک موج قوی‌تر رشد، که بتواند سقف قیمتی سال جاری را تکرار کند و متعاقباً به سطوح تاریخی برسد، به یک محرک واقعاً قوی نیاز است.
امروز ایالات متحده در مورد شاخص قیمت تولید کننده گزارش می دهد، کاهش قابل توجه آن می تواند تقاضا برای BTC را نیز تضعیف کند. اما هر گونه خوش بینی در مورد تمایل SEC برای تأیید درخواستها برای ایجاد بیت کوین ETF، این عامل منفی را جبران کند.
فقدان تصمیم مثبت از طرف SEC در هفته های آینده می تواند موج بزرگتری از فروش را ایجاد کند. بنابراین، امروز بازار ارزهای دیجیتال در شرایط بسیار دشواری قرار دارد و به شدت به تصمیم مقامات نظارتی ایالات متحده وابسته است.

تحلیل تکنیکال

سقوط بیت کوین به سطح حمایتی 35600 دلار خبر بدی برای بازار بود، اما خریداران موفق شدند تا به بالایز این سطح برگردند. بنابراین تثبیت در بالای سطح 36200 دلار تاییدی بر ضعف فروشندگان تلقی خواهد شد. در حالی که بازگشت مجدد به زیر 35600 دلار راه را برای سقوط به 34000 دلار باز می کند.