• کابینۀ شخصی

بیت کوین به 37900 دلار بازگشت

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

سرمایه گذاران بسیار خوش بین هستند

فروش کوتاه مدت در بازار ارزهای دیجیتال جای خود را به موج خرید فعال داد تا قیمت بیت کوین را به حداکثر سال جاری بازگرداند. توجه به بازگشت خریداران به بازار ارزهای دیجیتال با وجود این واقعیت که روز چهارشنبه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) دوباره تصمیم گیری در مورد درخواستها برای ایجاد ETF بیت کوین را به تعویق انداخت، مهم است.
بلومبرگ اینتلیجنس انتظار دارد چراغ سبز برای دسته ای از این صندوق های سرمایه گذاری تا ژانویه داده شود. زمان زیادی تا ژانویه باقی نمانده است، بنابراین سرمایه گذاران ممکن است بخواهند منتظر این تصمیم بمانند و فروش را ادامه دهند. در عین حال، ما نباید فراموش کنیم که در پایان سال تعدادی از سرمایه گذاران ممکن است شروع به کسب سود از پوزیشن های خرید خود کنند. بنابراین، تنها یک انتظار مثبت در رابطه با تصمیم آینده SEC می تواند مانع از سرگیری حرکت نزولی BTC شود.

 

تحلیل تکنیکال

بیت کوین بار دیگر در پایین سطح مقاومت فنی 37600 دلار گیر کرده است. اما برای ادامه حرکت رو به بالا، باید منتظر شکست و تثبیت قیمتها در بالای محدوده مقاومتی باریک 37600 تا 38000 دلار بود.
تا آن زمان، نمی شود به طور کامل احتمال از سرگیری حرکت رو به پایین را رد کرد. ضمنا بازگشت به پایین 35000 دلار نه تنها سناریوی صعودی را لغو می کند، بلکه احتمال ایجاد موج نزولی قوی تر در میان مدت را نیز به طور قابل توجهی افزایش می دهد.