• کابینۀ شخصی

تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BTC

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

بیت کوین در حوالی 36000 دلار در حال نوسان است

بیت کوین (BTC) امروز به 35436 دلار سقوط کرد. نوسانات این ارز دیجیتال در بحبوحه گمانه زنی های مداوم در مورد تایید احتمالی یک صندوق قابل معامله در مبادلات (ETF) بر اساس قیمت لحظه ای بیت کوین است که توسط رگولاتورها به تعویق افتاده است.
این افت و نوسان قیمت منعکس کننده رویدادهای هفته قبل است که در آن بیت کوین برای حفظ سقف های جدید تلاش می کرد. امروز، 21 میلیون دلار پوزیشن های لانگ BTC در بازار نقد شد که به طور قابل توجهی کمتر از 120 میلیون دلاری که در روز دوشنبه بود.

اتریوم (ETH) نیز کاهش یافت و برای مدتب به 1931 دلار سقوط کرد. علیرغم احساسات مثبت در اوایل هفته پس از انتشار اخبار مربوط به iShares Ethereum Trust BlackRock  در SEC، قیمت سایر آلتکوین های اصلی از جمله Solana (SOL)، Cardano (ADA) و XRP نیز کاهش یافت.

ناظران بازار از نزدیک تحولات بعدی را در مورد ETF قیمت بیت کوین ایالات متحده دنبال می کنند. 

 

تحلیل تکنیکال

در حال حاضر فروشندگان فشار زیادی را وارد می کنند تا قیمت‌ها به پایین سطح حمایتی 36000 دلار سقوط کند، که در این صورت احتمال ادامه روند کاهشی تا 35000 - 33350 وجود دارد. 
اما سناریوی صعودی زمانی فعال خواهد شد که قیمت‌ها در ابتدا از سطح مقاومتی 36000 دلار عبور کنند و بعد خود را به 37500 دلار برساند که در این صورت احتمال محقق شدن هدف بعدی خریداران یعنی 39000 دلار افزایش خواهد یافت.