• کابینۀ شخصی

تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BTC

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

بیت کوین در یک کانال نزولی

تلاش دیگری از سوی خریداران برای از سرگیری رشد ناموفق بود. پس از شکست و تثبیت بیت کوین در بالای سطح مقاومتی 26750 دلار، فعالیت فروشندگان به شدت افزایش یافت. اما هنوز خیلی زود است که روی رشد پایدار حساب کنیم، اگرچه سیگنال های مثبت خاصی هنوز در حال ظهور هستند.
حجم تجمعی روزانه صرافی های متمرکز از 10 تا 17 سپتامبر به 11.3 میلیارد دلار آمریکا رسید که 19 درصد نسبت به 7 روز قبل افزایش یافته است. پایان فصل تابستان با افزایش حجم معاملات همراه است که به نوبه خود به افزایش نوسانات کمک می کند. با در نظر گرفتن همه اینها، می توان فرض کرد که فعالیت معاملاتی افزایش می یابد و شاید این منجر به تلاش های بیشتر گاوها برای شکست و رفتن به بالای 28000 دلار شود.
با تمام این اوصاف، عدم موفقیت در کسب تاییدیه برای درخواستها برای ایجاد ETF بیت کوین، گاوها را از ایجاد یک موج رشد قدرتمندتر و بلندمدت باز می دارد.

تحلیل تکنیکال

شکست کاذب سطح مقاومت فنی 26,750 دلار و در نتیجه، ظهور یک سقف قیمتی جدید، به ما این امکان را می دهد تا یک کانال نزولی را ترسیم کنیم. این یکی دیگر از سیگنال‌های تحلیل تکنیکال به حساب می آید که نشان‌دهنده ضعف خریداران است و در نتیجه احتمال ایجاد موج نزولی عمیق‌تر را افزایش می‌دهد.
تا زمانی که بیت کوین به بالای 27350 دلار بازنگردد، احتمال کاهش بیشتر به 25500 دلار وجود دارد. شکست این سطح یک سناریوی نزولی را با در نظر گرفتن به‌روزرسانی پایین‌ترین سطح از مارس سال جاری فعال می‌کند.