• کابینۀ شخصی

طلا مجددا در منطقه ریسک

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

آیا طلا سعی در نادیده گرفتن اخبار دارد؟

شاید مهمترین رویداد این هفته انتشار گزارش تورم آمریکا باشد. اقتصاددانانی که توسط بلومبرگ نظر سنجی شدند، افزایش قابل توجه تورم در ماه آگوست را در مقایسه با داده های ماه ژوئن و جولای پیش بینی کردند. تایید آن، می تواند فشار زیادی بر طلا وارد کند. به هر حال، شتاب گرفتن تورم احتمال افزایش نرخ بهره پایه فدرال رزرو را در 20 سپتامبر یا 1 نوامبر به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.
یادآوری می کنیم که افزایش نرخ بهره پایه به افزایش بازده اوراق قرضه دولتی ایالات متحده کمک می کند یا حداقل آن را در سطح فعلی نگه می دارد. بازدهی بالای یکی از قابل اعتمادترین و نقد شونده ترین ابزارهای مالی همچنان مشکل اصلی طلا است.
با در نظر گرفتن همه اینها، نوسانات معاملات طلا ممکن است از روز چهارشنبه افزایش یابد.
اما علی‌رغم افزایش پیش‌بینی‌شده تورم، طلا در معاملات اولیه آسیا توانست اندکی تقویت شود و اولین سیگنال نزولی را نادیده بگیرد.

 

تحلیل تکنیکال

در آغاز معاملات اروپا، طلا با قیمت 1927.5 دلار در نزدیکی سطح مقاومتی 1930 دلار معامله شد. غلبه بر این سطح مقاومتی به ما این امکان را می دهد که روی رشد بیشتر تا 1950 دلار حساب کنیم. در حالی که سناریوی نزولی می تواند در صورت یکی از شرایط زیر فعال شود. زمانی که شکست کاذب سطح مقاومتی 1930 دلار اتفاق بیفتد. اگر این سطح بین 2 تا 5 دلار شکسته شود و قیمت ها در عرض 1 تا 2 ساعت به زیر 1930 دلار برگردند، سیگنالی دریافت می شود که نشان دهنده ضعف خریداران است. ضمنا، در صورت سقوط قیمت این فلز گرانبها به زیر سطح حمایتی 1912.50 دلار، سیگنال نزولی دریافت خواهد شد.