• کابینۀ شخصی

عقب افتادن طلا از رقبای خود

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

سناریوی نزولی

اگرچه سرمایه‌گذاران نسبت به افزایش غیرمنتظره تورم بالاتر از حد انتظار واکنش ملایمی نشان دادند، طلا همچنان تحت فشار فروش قرار دارد. رقیب اصلی این فلز گرانبها اوراق قرضه دولتی ایالات متحده است که بازدهی آن در سطح بسیار بالایی باقی مانده است. به عنوان مثال، بازده اوراق بدهی با سررسید 1 ساله در حدود 5.45٪ نگه داشته می شود، در حالی که حتی کوتاه مدت ترین اوراق بهادار به شما این اجازه را می دهد تا روی درآمد 5.4٪ در سال حساب کنید.
بنابراین ما شاهد کاهش متوسط ​​قیمت طلا و در نتیجه نزدیک شدن آن به مرز 1900 دلار هستیم.
به احتمال زیاد افزایش بیشتر فشار بر طلا را مشاهده خواهیم کرد، اما در عین حال نباید فراموش کنیم که هفته آینده FOMC نتایج رای گیری در مورد نرخ بهره پایه را اعلام خواهد کرد. ضمنا نظرات بعدی در مورد این تصمیم هم بسیار مهم است. اگر لحن تغییر کند و نشان دهنده آمادگی برای توقف روند افزایش نرخ بهره باشد، شانس رشد مجدد یا حداقل عدم فروش قوی در بازار فلزات گرانبها وجود دارد.

تحلیل تکنیکال

در زمان نوشتن این تحلیل، قیمت طلا بسیار نزدیک به 1905 دلار بود که شکست آن راه را به سمت 1900 دلار باز می کند. منطقه حمایت فنی 1905 تا 1900 دلار مانعی برای رسیدن به سطح حمایت فنی مهم 1885 دلاری است. این هدف حتی قبل از اعلام نتایج رای گیری در مورد نرخ بهره فدرال رزرو قابل دستیابی است. اما کاهش قویتر بعید است.
بازگشت به بالای 1915 دلار سناریوی نزولی را لغو می کند، اما به عنوان سیگنال با کیفیت خرید عمل نمی کند.