• کابینۀ شخصی

افزایش قیمت نفت Market Watch.

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

عناوین مهم امروز:

- رشد تولید ناخالص داخلی چین برای سه ماهه چهارم 1.6 درصد

- تقاضا برای دارایی های کالایی

- افزایش قیمت نفت

- ذخایر نفت اوپک و آمریکا

- سکه "مونرو" در صدر جدول

دوستان سلام! با (Market Watch) در خدمتتون هستم. برنامه امروز رو با آمارهای کلان اقتصادی از چین شروع میکنیم. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی، به صورت سه ماهه و سالانه، بیش از پیش بینی ها بودند و رشد سالانه اقتصاد چین 4 درصد بود. یادآوری می کنم که قبل از همه گیری، رشد اون به تدریج کاهش یافت، اما بالای 6٪ باقی ماند. در عین حال، رشد تولید ناخالص داخلی واقعی در سال 2021 به طور قابل توجهی بالاتر از قبل از همه گیری بود.

چین همچنان مرکز تولیدی سیاره ماست. بنابراین، نرخ رشد تولید ناخالص داخلی بالا، به افزایش بیشتر تقاضای واقعی برای مواد خام کمک خواهد کرد. ضمنا باید به اثربخش بودن مبارزه با ویروس کرونا در چین هم باید توجه کرد. همه اینها به چشم انداز رشد اقتصادی اشاره داره که باعث افزایش قیمت مواد خام و لجستیک خواهد شد.

حالا بریم سراغ بازار نفت. در سال 2021، نفت خام وست تگزاس آمریکا بیش از 60 درصد افزایش قیمت داشته. این در صورتی که در محاسبه، قیمت اولین و آخرین روز معاملاتی در نظر گرفته بشه. در عین حال، در دو هفته اول سال جاری، قیمت 10 درصد افزایش یافت. به گفته مایک مولر، رئیس بخش آسیایی شرکت "ویتول"، قیمت معاملات آتی نفت همچنان در حال افزایشه. محرک اصلی رشد بازار این طلای سیاه، کمبود و محدودیت عرضه نفت به حساب میاد.

یادآوری می کنم که اوپک به افزایش تولید روزانه نفت خود به میزان 400 هزار بشکه در ماه ادامه میده. در حال حاضر، همه اعضا و متحدان، قادر به افزایش ماهانه حجم تولید به مقدار اعلام شده نیستند. همه اینها منجر به کاهش تدریجی ذخایر میشه. در آمریکا ذخایر نفت برای هفتمین هفته متوالی کاهش یافته که این به رشد قیمت نفت کمک میکنه. بنابراین، آمریکا در حال مذاکره برای آزادسازی ذخایر استراتژیک به میزان 50 میلیون بشکه است.

در آخر، بیایید در مورد بازار ارزهای دیجیتال صحبت کنیم. اکثر سکه های موجود برای معامله در ترمینال شرکت فیبوگروپ یا در کانال جانبی معامله میشن و یا ارزش خودشونو از دست دادن. و این در حالیه که، "مونرو" خیلی مطمئن صدر جدول رو به خودش اختصاص داده. یعنی در 7 روز معاملاتی گذشته تقریبا 20 درصد افزایش قیمت داشته و در 24 ساعت گذشته 7.3 درصد افزایش قیمت داشته. شکست رو به بالای سطح فنی و مقاومتی 255 دلار ممکنه که توانایی خریداران رو برای ادامه افزایش به سمت هدف موضعی 295 دلار رو تأیید کنه.

ممنونم از توجه شما، سلامت باشید و موفق.