• کابینۀ شخصی

نفت خام WTI - کسب سود در پوزیشن های خرید

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

بازار در انتظار تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره

با وجود کاهش شدید و غیرمنتظره ذخایر نفت در ایالات متحده، افزایش بیشتری در ارزش آن مشاهده نشد. این سیگنال بسیار بدی برای خریداران است و به طور قابل توجهی احتمال موج قدرتمندتر کاهش قیمت نفت را افزایش می دهد.
هرچند بسیاری از تحلیلگران باز هم از کاهش رشد اقتصادی چین صحبت می کنند و حتی به تقویت دلار آمریکا نیز اشاره می کنند، اما به احتمال زیاد دلیل کاهش متوسط ​​قیمت نفت در جای دیگری نهفته است. اولاً، قیمت نفت خام WTI آمریکا در دو هفته گذشته بسیار افزایش یافته است. ثانیا، لحظه اعلام نتایج رای گیری در مورد نرخ بهره پایه فدرال رزرو نزدیک است - و این یک عامل ریسک است. اگرچه احتمال توقف افزایش نرخ بهره بسیار زیاد است، سرمایه‌گذاران و معامله‌گران احتمالاً می‌خواهند برخی از سودهای پوزیشن‌هایی را که قبلاً باز شده است، تثبیت کنند. به همین دلیل است که ظهور یک سیگنال صعودی، به شکل کاهش شدید ذخایر نفت، به جای رشد به فروش ختم شد.

تحلیل تکنیکال

در زمان نوشتن این تحلیل، قیمت نفت خام WTI بالاتر از سطح حمایتی 86.00 دلار بود. شکست این سطح احتمال کاهش بیشتر قیمت نفت را افزایش می دهد. نزدیکترین سطح حمایتی، سطح 84.70 دلار است که شکست آن برای تأیید آمادگی فروشندگان برای ادامه کاهش در میان مدت ضروری است. تا آن زمان، کاهش مشاهده شده قیمت WTI یک اصلاح است و نه تغییر در احساسات از صعودی به نزولی.