• کابینۀ شخصی

آیا نفت خود را برای رشد مجدد آماده می کند؟

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

تحلیل تکنیکال یا بنیادی؟

بیایید در مورد اختلاف و بحث در مورد اینکه کدام نوع تحلیل بازارهای مالی مؤثرتر است صحبت نکنیم و ببینیم که چگونه آنها مکمل یکدیگر هستند.
اکثر عوامل اساسی به احتمال سقوط قیمت نفت اشاره می کنند، زیرا اقتصاد جهانی در آستانه یک بحران مالی دیگر قرار دارد، در حالی که بزرگترین بانک های مرکزی جهان همچنان به افزایش نرخ بهره ادامه می دهند. البته در اینجا می توان به کاهش سریع ذخایر نفت در آمریکا و کاهش تولید آن توسط عربستان و روسیه اشاره کرد.
در این شرایط، معامله گران برای درک بهتر به یک ابزار مکمل نیاز دارند. منطقی ترین کار استفاده از تحلیل تکنیکال و به طور خاص تحلیل گرافیکی نمودار قیمت خواهد بود. یادآوری می کنیم که تحلیل گرافیکی بخشی از یک تحلیل تکنیکال گسترده تر است.

 

تحلیل تکنیکال

به نمودار قیمت نفت خام WTI آمریکا توجه کنید. قیمت ها همچنان در زیر سطح مقاومتی 88.00 دلار باقی ماننده اند. همچنین توجه داشته باشید که هر کف قیمتی جدید به صورت متوالی بالاتر از کف قیمتی قبلی تشکیل می شد که این نشان‌دهنده ضعف آشکار فروشندگان است که در نتیجه احتمال شکست سطح مقاومتی 88.00 دلار را افزایش می‌یابد.
در واقع، ما با تحلیل گرافیکی شاهد شکل گیری یک "مثلث صعودی" در یک روند صعودی هستیم. در این حالت، تحلیل تکنیکال نشان دهنده برتری خریدارانی است که توجه بیشتری به کاهش ذخایر نفت آمریکا و کاهش تولید اوپک پلاس دارند.