• کابینۀ شخصی

مروری بر بازار نفت - WTI

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

احتمال افزایش قیمت نفت با توجه به آمارهای قوی اقتصادی چین!

قیمت نفت در روز جمعه و برای سومین هفته متوالی افزایش یافت زیرا آمارهای اقتصادی بهتر از حد انتظار چین و گزارش‌های مربوط به رکورد مصرف نفت دیدگاه‌ها مبنی بر ادامه رشد تقاضا در دومین مصرف‌کننده بزرگ نفت خام جهان را تقویت کرد.

داده های دفتر ملی که روز جمعه منتشر شد، نشان داد که پالایش نفت در ماه اوت به رکورد 64.69 میلیون تن افزایش یافت. رکورد سرعت پالایش چین در حالی است که کاهش تولید توسط تولیدکنندگان بزرگ روسیه و عربستان سعودی بر نگرانی‌های عرضه افزوده است. مشکلات عرضه، قیمت نفت برنت و WTI را به بالاترین سطح خود از ماه نوامبر رسانده است.

ضمنا آژانس بین المللی انرژی این هفته اعلام کرد که انتظار دارد تمدید کاهش تولید نفت توسط عربستان سعودی و روسیه منجر به کسری بازار در سه ماهه چهارم شود.

 


 

تحلیل تکنیکال

از نقطه نظر فنی خریداران در تلاشند تا در بالای سطح روانی و بسیار مهم 90 دلار تثبیت شوند. 
با در نظر گرفتن شرایط فعلی، احتمال ادامه رشد وجود دارد. اگر خریداران بتوانند از سطح مقاومتی 93 دلار عبور کنند احتمال ادامه رشد تا 96.50 و حتی تا سطح هدف 100 دلار وجود دارد.
هرچند سناریوی نزولی در کوتاه مدت در اولویت نیست، اما اگر قیمت‌ها به زیر سطح حمایتی 90 دلار برگردند، احتمال یک کاهش اصلاحی تا سطح حمایتی 85.20 دلار و یا حتی 81.80 وجود دارد.