• کابینۀ شخصی

حرکت نفت خام WTI به سمت 100 دلار

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

نزدیکترین هدف 93.50 دلار است

بازار نفت بار دیگر در کانون توجه قرار گرفت زیرا قیمت نفت WTI طی 4 ماه گذشته 30 درصد افزایش یافته است. علاوه بر این، به گفته تحلیلگران بانک سرمایه گذاری Citi، قیمت نفت به سمت 100 دلار در هر بشکه در حال حرکت است. همچنین، مایک ویرث، مدیرعامل شورون در مصاحبه با بلومبرگ گفت: روندها حاکی از آن است که قیمت نفت WTI آمریکا قطعاً در مسیر رسیدن به 100 دلار در هر بشکه است.
همان دلایل قبلی همچنان عامل آن است: یعنی کاهش حجم تولید توسط عربستان سعودی و فدراسیون روسیه، در حالی که تقاضا برای نفت همچنان در حال افزایش است. همه اینها منجر به کاهش ذخایر و در نتیجه افزایش قیمت ها می شود.
یادآوری می کنیم که امروز FOMC جلسه دو روزه خود را آغاز می کند و فردا تصمیم گیری در مورد نرخ بهره پایه اعلام می شود. افزایش قیمت نفت یکی از دلایل اصلی افزایش تورم در ایالات متحده است، اما سرمایه گذاران در مورد تمایل فدرال رزرو برای ادامه افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر مطمئن نیستند. به هر حال، با توجه به کاهش عرضه در بازار نفت، بعید است که این امر فشار زیادی بر نفت وارد کند.

تحلیل تکنیکال

تقاضا برای ین طلای سیاه همچنان بالاست، این موضوع در تلاش خریداران برای شکستن و رفتن به بالای سطح 91.20 دلار به خبی مشاهده می شود. توجه کنید که هر کف قیمتی جدیدی بالاتر از کف قبلی تشکیل می شود و به ما این امکان را می‌دهد تا یک مثلث صعودی را ترسیم کنیم. با این فشاری که قیمتها به سمت سطح 91.20 دلار وارد می کنند احتمال شکسته شدن آن افزایش می یابد.
اولین هدف برای خریداران، 93.50 دلار است - این یک سطح مقاومت فنی قوی است که در پایان سال گذشته شکل گرفت و دو بار خریداران را از ایجاد موج قدرتمندتر رشد باز داشت.
با همه اینها، خطر ایجاد یک کاهش اصلاحی را نیز نباید به طور کامل رد کرد.