• کابینۀ شخصی

BTC/USD

66666.02

-0.01%

بالا: 66673.21

پایین: 66666.02

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

BTC/USD، به عنوان یکی از ابزار های مالی نوین به شمار می آید، که از طرف داری اکثریت بازرگانان، برخوردار می باشد. چرا که این جفت ارزی دارای نقدینگی بسیار بالا و نوسانات بسیار وسیعی می باشد. با استفاده از نمودار نرخی زنده ی این جفت ارزی، می توانید به بررسی تحرکات نرخی بیتکوین، بپردازید. جفت ارزی بیتکوین-دلار ایالات متحده، به شکل نرخ گذاری های مستقیم ترتیب داده شده است. واحد ارزی دلار نیز، به عنوان واحد متغیر جفت ارزی مربوطه، به حساب می آید. افزایش نرخ این جفت ارزی، مبنی بر تحکیمات ارزی بیتکوین نسبت به دلار می باشد. به منظور خرید یک بیتکوین نیز، نیاز به فروش دلار های بیشتری می باشد. کاهش نرخ این جفت ارزی، نمایان گر تحکیمات ارزی دلار، نسبت به بیتکوین می باشد.

 

ایده ی ارز های دیجیتال، در اواخر قرن پیش به ثبت رسید. چرا که در طی این بازه ی زمانی با پیدایش اولین ارز های دیجیتال، مواجه گردیدیم. اما اولین واحد ارزی دیجیتال، در طی سال 2008 میلادی، به ثبت رسید. مخترع ناشناس این واحد ارزی دیجیتال نیز، ساتوشی ناکاموتو نام دارد.

 

بیتکوین همانند دیگر واحد های ارزی دیجیتال، با نیروی اینترنت زنده است. این واحد ارزی نسل جدید، همانند سیستم مالی می باشد، که از سامانه ی توضیع پول نا متمرکز بهره مند است. این سیستم تحت سلطه ی هیچ سامانه ی اقتصادی و یا سیاسی نمی رود. استخراج سکه های ارز دیجیتال، وابسته به الگوریتم های سنگین برنامه نویسی بوده و از طریق تراکنش های شبکه ای به انجام می رسد. حجم سنگین عملیات رایانه ای استخراجات سکه های دیجیتال، سیستم عامل رایانه را تحت فشار قرار نموده و استخراج مابعد سکه های بیشتر را نیز سخت تر می نماید. به همین دلیل نیز به منظور اجرای عملیات استخراج از مساحت های بزرگ و سامانه های بسیار گران قیمت استفاده می گردد. چرا که استخراج ارز های دیجیتال، با استفاده از کامپیوتر خانگی ناممکن است. با این وجود، همواره می توان بدون بروز چنین دغدغه هایی به تجارت با استفاده از خرید و فروش ارز های دیجیتال، پرداخت.

 

تنها در عرض چند سال گذشته با عرف گیری شدید ابزار های مالی دیجیتال، رو به رو گردیده ایم. کشور های ایالات متحده، کانادا، استرالیا، فنلاند، آلمان، بریتانیا و بلژیک، از فعالیت های مالی واحد های ارزی دیجیتال، همواره حمایت می نمایند.

 

بیشترین تاثیرات را بر تحرکات نرخی ارز های دیجیتال، چگونگی تغییرات سطح تقاضا و عرضه ی واحد های دیجیتال و همچنین تغییرات قیمت بیتکوین می گذارد. چگونگی تنظیمات نرخی بیت کوین از سوی ارگان ها و روند فعالیت های فارم های استخراج سکه، از عوامل اصلی تاثیر گیری بیت کوین به حساب می آید. نرخ نوسانات ارزی این ابزار نیز، به دلیل طرف داران زیادش و نوآوری های فراوان بلاکچین، همواره افزون می باشد.

 

نرخ گذاری های بیتکوین، تنها از تحولات درون سیستم خویش، تغییر میابد. چرا که تنظیمات سیاست گذاری های مالی ایالات متحده، هیچ گونه تاثیری بر تغییرات نرخی این واحد ارزی نداشته. عوامل اصلی تغییرات نرخی این جفت ارزی، بیشتر بنیادی بوده، تا تکنیکی.

 

بیتکویین، Bitcoin – (با نماد ฿ و کد بانکی BTC). دلار ایالات متحده – (با نماد $ و کد بانکی USD) – واحد ملی ایالات متحده به شمار می آید. این واحد ارزی به عنوان یکی از مهم ترین پول های رزرو دنیا، محسوب می گردد. توضیع پول این واحد ارزی نیز، از طریق سیستم ذخایر فدرال ایالات متحده، انجام می گیرد.

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
USD/CHF 0.8939 -0.06%
EUR/USD 1.0738 0.02%
USD/CAD 1.3741 -0.03%
ETC (Ethereum Classic) 24.97
XRP (Ripple) 0.4748

FAQ