• کابینۀ شخصی

EUR/ZAR

18.5831

بالا: 18.5831

پایین: 0

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

روحیه معامله گرام

نسبت تعداد معاملات خرید(buy) و فروش (sell)، بدون در نظر گرفتن حجم آنها

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
100%

جفت ارزی یورو و رند آفریقای جنوبی (EUR/ZAR)

 

اقتصاد اروپا رو به رشد بوده و به همین دلیل، با تحکیمات مداوم نرخ یورو، مواجه می باشیم. نرخ بی کاری این منطقه در طی انتشار آمار سال 2018، به میزان بسیار چشم گیری افت نمود.

 

آفریقا ی جنوبی، به عنوان یکی از مدرن ترین کشور های اقتصادی قاره ی آفریقا به حساب می آید. این کشور مملو از معادن طبیعی بوده و علاوه بر این، از معادن ذغال سنگ و مس نیز برخوردار می باشد. %80 این معادن شامل منگنزیم و آهن می باشند. استخراج معادن این کشور، که در اوایل از رتبه ی اول در جهان برخوردار بوده نیز، همواره ادامه داشته اما به میزان کم تر. چرا که هم اکنون چین، استرالیا و روسیه به عنوان بزرگ ترین استخراج کننده گان طلا، به حساب می آیند. این کشور به عنوان مرغوب ترین سازنده و منتاژگر اتوموبیل در سطح قاره ی آفریقا، به شمار می آید. همچنین آفریقای جنوبی، دارای صنایع دامداری بسیار مرغوبی می باشد.

 

صادرات کشور آفریقای جنوبی، به ایالات متحده، آلمان، بوتسوانا ونامیبی، ارسال می گردد. واردات این کشور نیز، از سوی ایالات متحده، چین، هند، آلمان و بریتانیا، صورت می گیرد.

 

آفریقای جنوبی اجازه ی تجارت آزاد، با اتحادیه ی اروپا را داشته و به عنوان عضوی از گروه بازار آزار اتحادیه ی اروپا (EFTA) نیز، به شمار می آید. کشور های سوئیس، نروژ، لیختنشتاین و ایسلند نیز، از اعضای این گروه، به شمار می آیند.

 

جفت ارزی EUR/ZAR، نرخ گذاری مستقیم بوده، که بر اساس تحرکات نرخی واحد ارزی EUR، تغییر می نماید. واحد ارزی ZAR نیز، از نرخ متغییر برخوردار می باشد. رشد نرخ گذاری های این جفت ارزی مبنی بر تحکیم یابی نرخ یورو اتحادیه ی اروپا EUR، می باشد. به منظورخرید EUR، نیاز به پرداخت میزان بیشتری از ZAR است. کاهش نرخ گذاری های این جفت ارزی، مبنی بر تحکیم یابی نرخ ZAR نسبت به EUR به شمار می آید. با استفاده از نمودار نرخی این جفت ارزی نیز، می توانید به تحلیل گرایش ها و نوسانات و همچنین تجارت ارزی بپردازید.

 

واحد ارزی یورو اتحادیه ی اروپا (با نشانه ی € و کد بانکی EUR) – به عنوان پول رسمی 19 کشور متحد اروپا، به شمار می آید. این کشور ها از قبیل: اتریش، بلژیک، آلمان، یونان، ایرلند، اسپانیا، ایتالیا، قبرس، لیتونی، لاتویا، لوکزمبورگ، مالت، هلند، پرتقال، اسلواکی، اسلونی، فنلاند، فرانسه و استونی، می باشند. علاوه بر این واحد ارزی یورو در 9 کشور دیگری که از تظر جغرافیایی به خاک اروپا متصل هستند نیز، قابل استفاده می باشد.تنظیم نرخ بهره و سیاست گذاری های مالی و همچنین توزیع پول این منطقه، از طریق سیستم مرکزی بانکداری اروپا (ECB)، انجام می گیرد.

 

واحد ارزی رند استرالیا (با کد بانکی ZAR) – واحد ارزی اصلی کشور آفریقای جنوبی به حساب می آید. از این واحد ارزی در کشور های نامیبیا و لسوتو نیز استفاده می شود. علاوه بر این واحد ارزی ZAR آفریقای جنوبی با نسبت 1:1، به واحد ارزی لیلانگن کشور سوازی SZL، مرتبط است. واحد ارزی رند از تاثیر بلقوه ای بر واحد ارزی پولای بوتسوانا نیز، برخوردار می باشد. توضیع کننده ی این واحد ارزی بانک مرکزی آفریقای جنوبی (South African Reserve Bank)، به شمار می آید.

سواپ در معاملات خرید سواپ در معاملات فروش فاکتور شورت, فاکتور لانگ
28 -42 0.8 1.3

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
EUR/NZD 1.65911000
EUR/NOK 10.47799000
EUR/SGD 1.43830000
EUR/SEK 11.02343000

FAQ