• کابینۀ شخصی

تحلیل جفت ارز EUR/USD

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

آرامش قبل از انتشار گزارش تورم آمریکا

امروز گزارش اقتصاد مهمی از ایالات متحده منتشر نخواهد شد که بتواند تأثیر قابل توجهی بر دلار آمریکا داشته باشد. بنابراین، نوسانات معاملات ارز ایالات متحده ممکن است در حد متوسطی ​​باقی بماند.
در جریان معاملات اروپا، گزارشی از تورم اسپانیا منتشر خواهد شد، اما بعید است که تأثیر قوی بر پویایی معاملات یورو داشته باشد. همچنین باید به انتشار آتی شاخص احساسات اقتصادی آلمان و منطقه یورو از ZEW توجه کرد. درست مانند شاخص شرایط اقتصادی فعلی در آلمان، این شاخص ها به احتمال زیاد به روند کاهشی خود ادامه خواهند داد و به یورو فشار وارد می کنند.
اما رویداد اصلی این هفته ممکن است انتشار گزارش تورم آمریکا باشد. رشد سالانه آن می تواند به طور قابل توجهی احساسات ریسک را تغییر دهد و علاقه به دلار آمریکا را برگرداند. حتما می دانید که یک بحران در اروپا شروع شده است و اولین تاثیرات آن در ایالات متحده مشاهده می شود. بنابراین، افزایش دوباره نرخ بهره توسط فدرال رزرو ممکن است بر جفت ارز یورو/دلار آمریکا فشار وارد کند.

 

تحلیل تکنیکال

قیمت این جفت ارز به ناحیه مقاومت فنی 1.0775 – 1.0785 بسیار نزدیک شد. اما قبل از انتشار آمارهای اقتصاد کلان از منطقه یورو، فعالیت خریداران همچنان بسیار ضعیف است. تا زمانی که قیمتها به بالای 1.0805 نروند، احتمال کاهش بیشتر این جفت ارز همچنان بالاست.
نزدیکترین سطح حمایتی قوی، سطح 1.0675 یا به طور دقیق تر منطقه قیمتی 1.0685 – 1.0665 است. این سطح حمایتی قوی در ماه می شکل گرفت و تقریباً برای دو هفته فروشندگان را از توسعه موج قدرتمندتر فروش باز داشت. در حال حاضر این جفت ارز مجددا در حال آزمایش کردن این منطقه حمایتی است. احتمالاً شکست آن نشان دهنده تمایل فروشندگان برای ادامه کاهش خود در میان مدت باشد.