• کابینۀ شخصی

تحلیل جفت ارز EUR/USD

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

دلار آمریکا جذاب تر از یورو به نظر می رسد

رویداد اصلی این هفته تصمیم FOMC در مورد نرخ بهره پایه خواهد بود. با وجود افزایش نرخ تورم در ماه های جولای و آگوست، سرمایه گذاران مطمئن هستند که نرخ بهره در جلسه جاری بدون تغییر باقی می ماند. بنابراین تمام توجه سرمایه گذاران معطوف به نظرات رؤسای فدرال رزرو خواهد بود. چون آنها دقیقاً کسانی هستند که باید تصمیمات آینده FOMC را روشن و در نتیجه بر بازارها تأثیر بگذارند.
هرگونه اشاره به آمادگی برای توقف روند افزایش نرخ بهره می تواند بر دلار آمریکا فشار بیاورد. اما در عین حال باید به ضعف یورو نیز توجه کرد، زیرا وضعیت اقتصادی اتحادیه اروپا در مقایسه با آمریکا بسیار بدتر است. این امر به خروج سرمایه از اروپا کمک می کند و آمریکا یکی از مقصدهای این مهاجرت سرمایه است.
این هفته می تواند بسیار پرنوسان باشد.

تحلیل تکنیکال

با وجود شکست سطح حمایت فنی قوی 1.0675، حجم باای فروش رخ نداد، و این با توجه به قدرت این سطح حمایتی و مدت زمان تثبیت قیمتها در بالای آن، تعجب آور است. اما ازگشن خریداران به بالای 1.0675 را نباید به عنوان سیگنال خرید در نظر گرفت. این در حالیست که تثبیت قیمت های EUR/USD در بالای 1.0700 نشان دهنده ضعف فروشندگان است.
اولین سیگنال واقعا قوی که نشان دهنده آمادگی این جفت ارز برای از سرگیری رشد است، ممکن است شکست و تثبیت بعدی قمتها در بالای ناحیه مقاومتی 1.0775 - 1.0805 باشد. تا آن زمان، سناریوی نزولی در اولویت باقی می ماند.