• کابینۀ شخصی

تحلیل جفت ارز EUR/USD

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

بازار در انتظار گزارش تورم از آمریکا

داده های تغییرات نرخ رشد تورم ماه اوت، چهارشنبه همین هفته منتشر می شود. این گزارش می تواند تأثیر بسیار زیادی بر بازارها داشته باشد، زیرا اقتصاددانان نظر سنجی شده توسط بلومبرگ پیش بینی کردند که شاخص قیمت مصرف کننده به 3.6 درصد سالانه و 0.6 درصد ماهانه افزایش یابد. یادآوری می کنیم که در ماه ژوئن تورم 3.1 درصد بود، سپس در ژوئیه به 3.2 درصد رسید. بنابراین، جهش آن به 3.6 درصد می تواند فدرال رزرو را به افزایش دیگری در نرخ بهره پایه سوق دهد.
تصمیم در مورد نرخ بهره FOMC هفته آینده اعلام خواهد شد. بنابراین، این گزارش توجه سرمایه گذاران را به خود جلب می کند و ممکن است با افزایش فعالیت معاملاتی همراه شود. تأیید یا داده های فراتر از پیش‌بینی ها ممکن است از دلار آمریکا حمایت کند و در نتیجه جفت ارز EUR/USD را تضعیف کند.

تحلیل تکنیکال

در معاملات اولیه آسیا، دلار آمریکا نسبت به اکثر ارزها تا حدی تقویت شد. اما از آنجایی که در زمان نوشتن این تحلیل، جلسه معاملاتی آمریکا همچنان بسته بود، نوسانات دلار آمریکا پایین باقی ماند. نزدیکترین سطح مقاومت فنی 1.0750 است. اما در واقع، این سطح، مرز پایینی ناحیه مقاومتی 1.0750 – 1.0805 است. بنابراین، برای از سرگیری حرکت صعودی، خریداران به یک عامل بنیادی صعودی قوی نیاز دارند.
همچنین در نظر گرفتن این نکته مهم است که حتی اگر مانع مشخص شده شکسته شود، قیمت به منطقه انباشت 10775 – 1.0945 سقوط خواهد کرد. تنها وجود یک محرک رشد واقعا قوی می تواند به غلبه سریع بر این محدوده قیمتی کمک کند. اما با توجه به اینکه تصمیم FOMC تا هفته آینده مشخص خواهد شد، این هفته سرمایه گذاران از نزدیک بر انتشار داده های تورم از ایالات متحده نظارت خواهند کرد.