• کابینۀ شخصی

تحلیل جفت ارز EUR/USD

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

نوسان EUR/USD در کانال جانبی 1.0660 - 1.0715

فعالیت معاملاتی جفت ارز EUR/USD به میزان قابل توجهی کاهش یافته است که این نشان دهنده انتظار برای یک رویداد مهم است. به احتمال زیاد، سرمایه گذاران منتظر انتشار آتی گزارش تورم آمریکا هستند که فردا در جریان معاملات آمریکا منتشر خواهد شد.

تحلیلگران نظرسنجی شده توسط بلومبرگ، کاهش شاخص قیمت مصرف کننده را به 3.3 درصد سالانه پیش بینی کردند. تایید این پیش‌بینی ممکن است از قیمت‌های این جفت ارز حمایت کند و دلار آمریکا را تضعیف کند. از این گذشته، کاهش قابل توجه تورم، احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره پایه توسط فدرال رزرو ایالات متحده را کاهش می دهد. علاوه بر این، نزدیک شدن این شاخص به سطح هدف 2 درصد، این احتمال را افزایش می دهد که تنظیم کننده آمریکایی نتواند نرخ بهره را برای مدت طولانی بالا نگه دارد.

 

تحلیل تکنیکال

در زمان نوشتن این تحلیل، قیمتهای این جفت ارز در نزدیکی محدوده حمایتی باریک 1.0670 - 1.0660 قرار داشتند. یک سیگنال بد برای خریداران این است که هر بار بازگشت مجدد از این محدوده حمایتی ضعیف‌تر می‌شود که این نشان‌دهنده ضعف گاوها است. در نتیجه، تا زمانی که قیمتها به بالای 1.0715 برنگردند، ریسک یک سناریوی نزولی بالا باقی می ماند.

سطح حمایت فنی 1.0670 یک پشتیبان قوی است که در تایم فریم روزانه شکل گرفته و تایید شده است.