• کابینۀ شخصی

تولید ناخالص داخلی منطقه یورو و تورم ایالات متحده

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

کاهش رشد تولید ناخالص داخلی منطقه یورو

بر اساس گزارش منتشر شده  Eurostat، در سه ماهه سوم سال جاری، تولید ناخالص داخلی در منطقه یورو تنها 0.1 درصد افزایش یافته است، که از 0.5 درصد قبلی کمتر است. در عین حال این رقم در سه ماهه سوم 0.1 درصد کاهش داشته است. این یک سیگنال بد برای یورو است، زیرا کاهش تولید ناخالص داخلی عملا تضمین می کند که بانک مرکزی اروپا نرخ بهره اصلی خود را افزایش نخواهد داد. همچنین باید افزایش احتمال کاهش آن در نیمه اول سال 2024 را نیز در نظر بگیرید.
واکنش بازار به این گزارش متوسط ​​بود، زیرا سرمایه گذاران دقیقاً چنین نتایجی را انتظار داشتند. علاوه بر این، آنها منتظر انتشار آمار تورم از ایالات متحده هستند. تحلیلگرانی که در نظرسنجی بلومبرگ شرکت کردند، پیش‌بینی کردند که تورم به 3.3 درصد کاهش پیدا کند که این نیز عامل نزولی برای دلار آمریکا است. به احتمال زیاد، این انتظارات بود که قیمت‌های جفت ارزEUR/USD را در زمان انتشار داده‌های تولید ناخالص داخلی منطقه یورو کاهش نداد.

 

تحلیل تکنیکال

قیمتهای جفت ارز EUR/USD در یک کانال جانبی نسبتاً باریک بین 1.0660 - 1.0755 در نوسان هستند. تا قبل از تثبیت قیمتها خارج از این محدوده قیمتی مشخص شده، تعیین جهت بعدی حرکت قیمتها بسیار دشوار است. عبور از مرز بالایی این کانال به ما این امکان را می دهد تا روی رشد بیشتر تا 1.0930 حساب کنیم. در حالی که سقوط به زیر 1.0660 احتمال بازگشت قیمتها به محدوده حمایتی 1.0500 - 1.0525 را افزایش می دهد.