• کابینۀ شخصی

تلاش سازمان بورس نیویورک، به منظور تنظیم Bitcoin از طریق SEC

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

 

با وجود منع مدام درخواست نامه های SEC، از سوی سازمان بورس نیویورک، که به منظور اضافه نمودن ارزهای دیجیتال، به سبد صندوق‌های قابل معامله در بورس (ЕТF) انجام می گرفت، NYSE در حال پردازش پروژه هایی جدید، به منظور اجرای این پیوند می باشد. در صورتی که هیات قانون ‌گذار بازار سهام نیویورک، به ورودBitcoin  چراغ سبز نشان دهد، قیمت ارزهای دیجیتالی با جهش موقتی مواجه می‌شوند؛ اما در آینده این روند معکوس خواهد شد.

احتمال به اجرا در آمدن تمام و کمال این پروژه به دست NYSE، بسیار افزون بوده و بدین سبب، کشف سری جدیدی از ابزار مالی دیجیتال، در صف اول دارایی های این سازمان در آینده ای نزدیک، بسیار امکان پذیر، به نظر می رسد.

هیات سیاست‌گذار بازار سهام نیویورک (SEC)  پنجمین درخواست مجوز افزودن Bitcoin به سبد سرمایه گذاری صندوق‌های قابل معامله در بورس ((ETF را دریافت کرد. این هیات، درخواست مجوز استفاده از بیت‌کوین در توسط  ETFها را، در پرونده کاری خود قرار داد.

با این اوصاف، پس از استقرار معاملات آتی در بورس، ورود ارزهای رمزنهاد به این صندوق‌ها، جزو تاثیرگذارترین رویدادهای بازار ارزهای رمزنهاد خواهد بود. تاثیر این ورود احتمالی به دو شکل در دو بازه زمانی قابل بررسی است. در صورت تحقق این امر در بازه اول، بازار ارزهای دیجیتالی به‌دلیل افزایش مقبولیت تقویت خواهند شد؛ اما در بازه زمانی دوم اتفاق پیچیده ‌تری در شرف بروز قرار خواهد گرفت.

شرایط فوند های آتی شامل بهره ی %1.25 تا %2 حجم سرمایه، از هر %1 افزایش نرخ Bitcoin، می باشد. بدین ترتیب که، هم زمان با افزایش نرخ بهره ی قرار داد های Bully ETF، خریداران همین ابزار مالی، با کسری 1 تا %2 حجم سرمایه ی خود، مواجه خواهند گردید.

در صورت استقبال بازار بورس از پروژه ی هیات SEC، قرار داد های آتی ETF، در سر تا سر بازار ثانوی سازمان بورس ((NYSE Arca نیز پدیدار خواهند گردید. همچنین احتمال می رود، که سازمان بورس، به موازات بروز نوسان های ناگهانی نرخ ارز های دیچیتال، به متوقف نمودن پوزیشن های معاملاتی موجود، خواهد پرداخت.