• کابینۀ شخصی

تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BTC

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

سرمایه گذاران همچنان تنها نظاره گر تحولات آرام این بازار هستند

خزانه داری ایالات متحده و IRS جلسات عمومی در مورد فرم های گزارش جدید برای کارگزاران رمزارزها را آغاز کرد.
اگر این پیشنهاد پذیرفته شود، کارگزاران ملزم خواهند بود که داده‌های تراکنش را در فرم مورد نیاز برای موسسات مالی سرمایه‌گذاری در سهام و اوراق قرضه گزارش کنند. فرم گزارش به روز شده حاوی داده‌هایی درباره سود ناخالص معامله‌گر است که از تراکنش‌ها با ارزهای دیجیتال، NFT و سایر دارایی‌های دیجیتال دریافت می‌شود. همچنین باید میزان دارایی های دیجیتال فروخته شده و دلایل تراکنش ها را گزارش داد.

جی پی مورگان در حال توسعه یک سیستم پرداخت و تسویه حساب مبتنی بر بلاک چین است اما درحال حاضر با مشکلی مواجه شده است - این بانک نمی تواند بدون تایید رگولاتورهای آمریکایی، این سیستم را به طور کامل تکمیل و پیاده سازی کند. به گفته منابع بلومبرگ، پس از دریافت چنین تاییدیه ای، این سیستم می تواند ظرف یک سال برای مشتریان شرکتی راه اندازی شود.
یادآوری می کنیم که JPMorgan دارای پلتفرم بلاک چین JPM Coin خود است که برای پرداخت نیز استفاده می شود. در ماه ژوئن، این بانک پرداخت های یورو را در این پلتفرم راه اندازی کرد.

کارآگاهان پلتفرم Arkham Intelligence توانستند آدرس‌های هولدینگ بیت کوین Trust در زنجیره Grayscale (دومین هلدینگ بزرگ بیت‌کوین در جهان) را ردیابی کنند که 16 میلیارد دلار بیت کوین در اختیار دارد. 
علاوه بر دارایی‌های بیت‌کوین Trust، آدرس‌های شناخته شده Grayscale همچنین حاوی 29 ارز دیجیتال دیگر به ارزش 21.07 میلیارد دلار هستند.
Grayscale در حال حاضر منتظر حکم دوم کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مورد درخواست آن‌ها برای تبدیل GBTC به بیت‌کوین ETF نقطه‌ای است.


تحلیل تکنیکال

با توجه به تحولات مثبت و منفی در بازار ارزهای دیجیتال این بازار همچنان در وضعیت عدم قطعیت به سر می‌برد. با نگاهی به نمودار قیمت نیز می‌شود این وضعیت را درک کرد. قیمت‌ بیت کوین با اینکه کمی رشد کرده است، اما معامه گران همچنان برای عبور از سطوح حمایتی و مقاومتی پیشرو تلاش می‌کنند. 
خریداران در تلاش هستند تا با عبور از مرز بالایی محدوده قیمتی 26000 - 26600 دلار راه را برای رسیدن به سطح مقاومتی 27200 و در ادامه 28200 دلار هموار کنند. 
از طرف دیگر فروشندگان فشار می آورند تا با عبور از مرز پایینی محدوده قیمتی مشخص شده یعنی سطح حمایتی و روانی 26000 دلار خود را به سطوح هدف 25100 و در ادامه حتی 24500 دلار برسانند.