• کابینۀ شخصی

تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BTC

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

اوجگیری بیت کوین

بیت کوین دارای پتانسیل رشد خوبی است، اما برای ادامه حرکت صعودی مسیر سختی در پیش دارد. تعدادی از تحلیل گران این بازار و با توجه به کاهش نقدینگی استیبل کوین ها معتقند که ارزهای دیجیتال احتمالا به روند کاهشی خود ادامه خواهند داد. اما از سوی دیگر، عده ای براین باورند که به محض کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، بیت کوین می تواند به بالای 30000 دلار برسد!

در همین حال کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) قصد دارد تا محتوای اسناد محرمانه را در شکایت خود علیه بایننس به اطلاع عموم برساند، این یک عامل نزولی اساسی برای بازار ارزهای دیجیتال است.
بر اساس گزارش Bitfinex، سرمایه گذاران در ماه گذشته در مجموع 55 میلیارد دلار از بازار ارزهای دیجیتال خارج کردند. آگوست بدترین ماه برای بیت کوین از نوامبر 2022 بود.

 


 

تحلیل تکنیکال

همانطور که در تحلیل قبلی گفته شد هدف خریداران رسیدن به سطح مقاومتی 27200 دلار بود. امروز و با یک جهش بلند قیمتها به این سطح رسیدند.
در صورتی که قیمت‌ها در بالای این سطح تثبیت شوند احتمال ادامه رشد تا 28200 دلار وجود دارد‌. و شکست این سطح، امیدها را برای رسیدن به 29000 دلار زنده می کند.
اما سناریوی نزولی زمانی فعال می شود که قیمت‌ها به زیر سطح 26600 دلار سقوط کنند، در این صورت احتمال افت قیمت‌ها تا 26000 دلار و در ادامه تا 25100 وجود دارد.