• کابینۀ شخصی

تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BTC

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

بیت کوین - فاز عدم قطعیت

بیت کوین در جریان معاملات صبح امروز اروپا اندکی افزایش یافت و به بالای 37500 دلار رسید اما با مقاومت 38000 دلار روبرو شد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تصمیم گیری درباره صندوق قابل معامله در بورس (ETF) پیشنهاد شده توسط Hasdex را به تاخیر انداخت.

برخلاف رشد اندک بیت کوین، اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، کاهش 0.5 درصدی را ثبت کرد. سایر ارزهای دیجیتال اصلی نیز با مشکلاتی مواجه شده اند. Dogecoin و Solana حدود 5 درصد کاهش نشان دادند. از سوی دیگر، توکن‌های زنجیره‌ای BNB در میان گزارش‌هایی مبنی بر اینکه ممکن است بایننس برای حل مشکلات حقوقی در ایالات متحده به تسویه حساب 4 میلیارد دلاری نزدیک شود، تا 8 درصد افزایش یافت.

تحلیلگران معتقند که بیت‌کوین می‌تواند در هفته‌های آینده وارد یک حرکت جانبی شود. آنها همچنین انتظار دارند که فدرال رزرو به عنوان بخشی از تلاش های مداوم خود برای حمایت از رشد اقتصادی، نرخ بهره را در ماه دسامبر ثابت نگه دارد.

تجزیه و تحلیل وو نشان می دهد که تایید مورد انتظار یک ETF بیت کوین در ایالات متحده می تواند سرمایه گذاری در بیت کوین را بیشتر تشویق کند و به طور بالقوه سیر صعودی قیمت آن را تقویت کند. سرمایه گذاران این تحولات را از نزدیک رصد می کنند زیرا می توانند پیامدهای مهمی برای بازار ارزهای دیجیتال داشته باشند.

 

تحلیل تکنیکال

سناریوی صعودی - همچنان شکست سطح مقاومتی 37500 دلار که رشد تا 38000 دلار را تضمین می کند. و شکست سطح 38000 که راه را برای رسیدن به 39000 دلار باز می کند.
سناریوی نزولی - همچنان سقوط قیمت‌ها به زیر سطح حمایتی 37000 دلار که احتمال افت اصلاحی قیمت‌ها را تا 36500 - 36000 دلار بالا می‌برد.