• کابینۀ شخصی

تجزیه و تحلیل نوسان های ارزی به تاریخ ۰۲.۰۸.۲۰۱۷

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

جفت ارزی یورو اتحادیه اروپا و دلار ایالات متحده
بازگشت معکوس و یا به عبارتی، افت نرخی این دارایی، فعلا امکان پذیر نبوده و انتشار داده های سه ماه دوم سال، در رابطه با میزان تولیدات ناخالص داخلی اتحادیه اروپا، دلیلی دیگر بر روند رو به افزایش نرخ این دارایی و پایداری درخواست فعلی اش در سطح بازار می باشد. علاوه بر این، نشر دیروز شاخص PMI چین، رشد کنونی نرخ خویش را از سطح ۵۰.۴ تا ۵۱/۱ تثبیت نموده، هر چند که داده های مربوط به PMI و ISM ایالات متحده، دچار افت میزان، از سطح ۵۷.۸ تا ۵۶.۳ گردیده است. چنین روندی، به معنای نبود پشتیبانی نرخی کافی دلار ایالات متحده به منظور ایجاد تحکیم ارزی و بروز رشد نرخی می باشد.
در حال حاظر، می بایست سطح محرک موجود، در شاخص های میانگین متحرک ۱۴۴ روزه ی ЕМА را که مدرج در نمودار های ۱۵ دقیقه ای می باشد را به عنوان سطح موضعی کنونی در نظر داشت. در صورت بازگرد معکوس (صعودی) نرخ، پس از برخورد با بردار ЕМА، و در حالی که نرخ گذاری ها همواره بالاتر از سطح این بردار در حال نوسان باشند، می توان به بازگشایی معاملات خرید این دارایی ادامه داد.
نشر داده های مربوط به چگونگی شرایط بازار کار در ایالات متحده، موجب افزایش نوسان های نرخی این جفت ارزی و دستیابی اش به سطوح تازه ای از حداکثرهای نموداری موجود، در طول نیمه ی دوم روز خواهد گردید. سطح مقاومت روز چهارشنبه شامل ۱.۱۸۴۰ بوده و در صورت نفوذ نرخ به این سطح، امکان دستیابی اش به بازه ی بعدی، که شامل سطوح ۱.۱۸۹۰-۱.۱۸۸۰ می باشد، افزون خواهد گردید. 

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن
میزان شاخص ماه جولای اعتماد خانوار افزایش یافته، ولی هنوز پایین از سطح حداکثر نرخ امسال خویش می باشد. چنین داده ای، مبنی بر امکان پذیر بودن افت آتی شاخص USDJPY، به دلیل کمبود سطح پشتیبانی آماری و تا حدود ۱۱۰.۲۰ می باشد. همواره همچنین هیچ دلیل قاطعی مبنی بر رشد نرخ آتی این جفت ارزی، موجود نمی باشد. 

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده
در پیش رو نشر دو گزارش بسیار سرنوشت ساز برای گرایش های آتی نرخ این جفت ارزی موجود بوده، که شامل داده های روز پنجشنبه ی بانک انگلستان در رابطه با میزان نرخ تورم و نرخ بهره ی بانکی در این کشور و داده های روز جمعه ی آمریکا در رابطه با چگونگی اوضاع اشتغال در حوزه ی غیر کشاورزی در سطح ایالات متحده، خواهد بود. بدین سبب که نشریات امروز مربوط به میزان نرخ ماه جولای فعالیت ها، در حوزه ی ساخت و ساز، تنها دلیلی، مبنی بر بروز ممکن نوسان های امروز نرخ این شاخص، در بازه ی ۱.۳۲۳۰-۱.۳۱۸۰ خواهد بود. 
همچنین در صورت شکل گیری پیش زمینه ی خبری وخیم، سطح پشتیبانی آتی، شامل ۱.۳۱۵۰ بوده و با توجه به چگونگی معاملات دیروزی، می توان واقف بر افزایش خستگی مزمن خریداران پوند استرلینگ در سطح بازار کنونی گردید. هرچند که به منظور بازگشایی معاملات فروش امروز این جفت ارزی، می بایست با توجه به امکان افزون بروز سطح جدیدی از حداکثر نرخ GBP/USD، در طول روز پنجشنبه، تصمیم به اجرای معاملات میان روزی گرفت. همان گونه، که داده های مربوط به میزان نرخ تورم در بریتانیا، دارای تأثیر افزونی بر افزایش نوسان های فردای این شاخص می باشد.