• کابینۀ شخصی

ارزیابی بنیادی بازار ارز به تاریخ ۲۶.۰۷.۲۰۱۷ 

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

ساعت ۰۱:۴۵ واحد ارزی دلار نیوزلند- داده ی ماه ژوئن در رابطه با نرخ سود خالص حساب بازرگانی فرامرزی
 

در طول معاملات اوایل روز چهار شنبه، به تاریخ ۲۶ جولای، نشر گزارش مربوط به تجدید نرخ سود خالص حساب بازرگانی فرامرزی نیوزلند، به وقوع خواهد پیوست. همواره یادآورم، که در طول سه ماه اخیر، نرخ شاخص مربوطه در محدوده ی بالای صفر اسکان داشته و چنین موقعیتی، تأثیر مثبتی بر نرخ واحد ارزی این کشور خواهد گذاشت. در حین حال، افزایش ناگهان سرعت رشد کسری نرخ شاخص مورد نظر، می تواند کاهش تمایل در بین بازرگانان را به منظور پرداختن به معاملات با استفاده از واحد ارزی دلار نیوزلند به همراه داشته باشد. 
 

ساعت ۰۴:۳۰ واحد ارزی دلار استرالیا- داده های سه ماه دوم سال در رابطه با میزان کنونی شاخص نرخ کالا برای مصرف کننده
ساعت ۰۴:۳۰ واحد ارزی دلار استرالیا- داده های سه ماه دوم سال  بانک مرکزی در رابطه با نرخ بنیادی تورم

 

کمی دیرتر، شاهد انتشار گزارش سه ماه دوم استرالیا در رابطه با مقدار تغییرات در میزان شاخص نرخ کالا برای مصرف کننده در این کشور، خواهیم بود. رشد آتی این شاخص، حتی با بررسی داده های سالیانه اش نیز، توان افزونی به منظور حمایت از نرخ دلار استرالیا را دارا می باشد. هرچند که کاهش میزان شاخص نرخ کالا برای مصرف کننده، با افت تمایل قابل ملاحضه ی سفته بازان به منظور انجام معاملات با استفاده از این واحد ارزی همراه خواهد بود. 
 

ساعت ۱۱:۳۰ واحد ارزی پوند استرلینگ بریتانیا- داده های سه ماه دوم سال در رابطه با تغییرات نرخ تولیدات ناخالص داخلی
ساعت ۱۱:۳۰ واحد ارزی پوند استرلینگ بریتانیا- داده های ماه ژوئن BBA در رابطه با تغییرات نرخ وام مسکن 

 

در طول جلسات معاملاتی اروپا، همواره می بایست توجه خود را به گزارش مربوط به داده های سه ماه دوم سال در رابطه با تغییرات نرخ تولیدات ناخالص داخلی، جلب نمود. همان طور که به یاد دارید، در طول سه ماه اول سال، با افت نرخ این شاخص مواجه بودیم. به همین دلیل نیز، تنها در صورت افزایش سرعت رشد اقتصادی در بریتانیا، می توان شاهد تحکیم نرخ واحد ارزی این کشور بود. و همچنین بروز تحرکات منفی شاخص مورد نظر نیز، مسلما سبب تغییر مزاج کوتاه مدت و میان مدت اعضای بازار ارز خواهد گردید. 
و هم اکنون، بررسی داده های ماه ژوئن BBA در رابطه با تغییرات نرخ وام مسکن. در طول ۴ ماه اخیر، شاهد بروز تحرکات منفی شاخص مربوطه بوده ایم و احتمال مسلم مبنی بر تضعیف نرخی آتی واحد ارزی پوند استرلینگ می باشد. چنین روندی باعث تحریک بازرگانان به منظور فروش هر چه زودتر این واحد ارزی در تمام طیف بازار خواهد شد. 

 

ساعت ۱۷:۰۰ واحد ارزی دلار ایالات متحده- داده های ماه ژوئن در رابطه با حجم فروش مسکن در بازار اولیه
در طول گذر جلسات معاملاتی آمریکا، شاهد انتشار داده های ماه ژوئن در رابطه با حجم فروش مسکن در بازار اولیه آمریکا خواهیم بود. رشد میزان شاخص مورد نظر، همراه با بهبود آتی نرخ واحد ارزی دلار ایالات متحده خواهد بود. هرچند که واکنش بازار به چنین داده هایی، احتیاط آمیز بوده و علاوه بر این، در انتظار بودن اعضای بازار به منظور دریافت داده های سیستم ذخایر فدرال در رابطه با نرخ درصد بهره های بانکی، که در اواخر جلسات معاملاتی آمریکا منتشر خواهد شد نیز، یکی از دلایل این برخورد احتیاط آمیز، از سوی اعضای بازار به داده های ماه ژوئن حجم فروش مسکن در بازار اولیه می باشد. 

 

 ساعت ۲۱:۰۰ واحد ارزی دلار ایالات متحده- تصمیمات کمیته فدرال بازار آزاد FOMC در رابطه با نرخ بنیادی درصد بهره ی بانکی (بر اساس ارزیابی ماه ژوئن) 
 ساعت ۲۱:۰۰ واحد ارزی دلار ایالات متحده- بیانیه ی اضافی کمیته فدرال بازار آزاد FOMC (بر اساس ارزیابی ماه ژوئن) 

 

همان طور که پیشتر بیان نموده ایم، احتمال تجدید نرخ درصد بهره ی بانکی به دست سران سیستم ذخایر فدرال بسیار ناچیز می باشد. شاخص مربوطه بر اساس نرخ جاری قراردادهای آتی (فیوچرز) اوراق قرضه ای که دارای نرخ ۳۰ روزه ی بهره ی بانکی فدرال می باشند، گویای در انتظار بودن هم اکنون کمتر از ٪۵ اعضای بازار، به منظور افزایش نرخ بهره می باشد. به همین دلیل نیز، تمرکز کلی بازرگانان به بیانیه ی اضافی کمیته فدرال بازار آزاد FOMC در این رابطه، خواهد بود.