• کابینۀ شخصی

GBP/USD در انتظار گزارش ها، به منظور خرید

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی


 

در حال حاضر، شاهد عقب گرد معکوس (صعودی) بردار GBP/USD، پس از برخوردش با خط پشتیبانی کانال گرایش صعودی فعلی می باشیم. علاوه بر این، تلاش و روند نرخ گذاری ها، فعلا به منظور دستیابی به سطح مقاومت $۱.۳۰۴۱ می باشد. مستثنی نمی بوده، که اعضای بازار، هم اکنون در انتظار نشر داده های مربوط به اوضاع اقتصاد کلان بریتانیا به سر می برند. در طول وقوع جلسات معاملاتی اروپا در روز چهارشنبه، منتظر انتشار داده های سه ماه دوم سال، دررابطه با میزان تولیدات ناخالص داخلی بریتانیا می باشیم. از نظر تجربی، واکنش پوند استرلینگ، همراه با افزایش نوسانات نرخی آتی، به دلیل پر اهمیت بودن داده ی پیش رو خواهد بود. در عین حال، در صورت رشد شاخص مورد نظر، با تحکیم و روند صعودی نرخ GBP/USD مواجه خواهیم شد.

در صورت شکل گیری چنین روندی، تحکیم نرخی این شاخص نسبی کمی بالاتر از محدوده ی حداکثر نموداری هفته ی گذشته، اطراف سطح ۱.۳۱۰۷ امکان پذیر می باشد.

همین طور لازم به ذکر است، که در طول وقوع جلسات معاملاتی آمریکا در روز سه شنبه، منتظر انتشار داده های ماه جولای در رابطه با میزان شاخص اعتماد مصرف کننده در ایالات متحده، که به عنوان یکی از مهمترین گزارش های نیمه ی اول هفته ی جاری به حساب می آید، خواهیم بود. بدین سبب یادآورم، که در صورت تجدید گرایش ناگهان و قابل ملاحضه ی نرخ شاخص مورد نظر، با افزایش فعالیت های بازرگانی - معاملاتی واحد ارزی دلار ایالات متحده مواجه خواهیم شد. همچنین به یاد داشته باشید، که در صورت دریافت داده های ضعیف تری از شاخص اقتصادی مورد نظر، می توان شاهد سست شدن آتی نرخ دلار ایالات متحده بود.