• کابینۀ شخصی

کاهش نرخ GBPUSD بدون تأثیر گیری از اخبار مطلوب اخیر

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی


شاخص نسبی GBPUSD، به شکلی بسیار فعال، تغیر جهت داده و به گرایش صعودی خود ادامه می دهد. هر چند که پیدایش سطح مقاومت ۱.۳۲۳۵ خریداران این جفت ارزی را دچار ابهام گردانده است. همچنین داده های ماه ژوئن، در رابطه با میزان شاخص تولیدات صنعتی بریتانیا، (هرچند که بیشتر دلیلی بر افزایش رشد نرخ این دارایی، تنها در طول انجام جلسات معاملاتی اروپا به شمار می رفته) نیز دلیلی دیگر، بر بروز و ادامه یافتن چنین روندی می باشد. همواره مشخص است، که بیشترین فشار نرخی موجود بر رشد مضاف و ممکن واحد ارزی پوند استرلینگ، از سوی احتمالات ممکن، مبنی بر شروع ناگهان رشد نرخ دلار ایالات متحده می باشد. همان طور که در طول هفته ی جاری منتظر نشر داده های مربوط به میزان تغییرات در شرایط بازار کار ایالات متحده خواهیم بود.

در روز چهارشنبه و در طول انجام جلسات معاملاتی آمریکا، آژانس آماری ADP، آغاز به انتشار داده های ماه جولای مربوط به میزان تغییرات در حوزه ی اشتغال در این کشور خواهد نمود. سطح اهمیت داده ی مورد نظر بسیار افزون بوده و به همین دلیل، احتمال بر این است، که میزان فعالیت های معاملاتی دلار ایالات متحده در طول نشر این داده افزون خواهد گشت. در صورت بیشتر بودن میزان شاخص پیش رو، از میزان شاخص قبلی، مواجه با تحکیم ارزی نرخ دلار و بروز فشاری مزمن بر دیگر واحد های ارزی پایه خواهیم گشت.

همچنین لازم به ذکر است، که در مرکز توجه اکثریت بازار، گزارش بانک انگلستان در رابطه با میزان نرخ بهره ی بانکی در این کشور می باشد. به احتمال زیاد تنظیم گر مالی دستی بر ایجاد تغییرات در نرخ بهره ی بانکی نخواهد برد و حتی با وجود رشد کنونی نرخ تورم در این کشور نیز، به بازنگری راهبردی سیاست های مالی کنونی نخواهد پرداخت.