• کابینۀ شخصی

تحلیل دارایی های کالایی - طلا

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

قیمت طلا به پایین ترین سطح خود از 18 اکتبر رسید

قیمت طلا (XAU/USD) برای چهارمین روز متوالی سقوط کرد و به 1944 دلار که پایین ترین سطح از 18 اکتبر بود رسید. معامله گران منتظر سیگنال های بیشتری در مورد افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو هستند. بنابراین، تمرکز بر سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو است، که می تواند بر حرکات قیمتی دلار آمریکا (USD) تأثیر بگذارد و باعث تحریک قیمت طلا شود.

در همین حال، بهبود اندک بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده از دلار آمریکا حمایت می‌کند، که در کنار کاهش نگرانی‌ها در مورد تشدید بیشتر درگیری بین اسرائیل و حماس، باید به عنوان یک باد مخالف برای قیمت طلای امن عمل کند. با این حال، این کاهش همچنان خاموش است زیرا سرمایه گذاران اکنون متقاعد شده اند که فدرال رزرو به پایان چرخه افزایش نرخ خود نزدیک شده است. علاوه بر این، نگرانی‌ها در مورد بدتر شدن شرایط اقتصادی در چین - دومین اقتصاد بزرگ جهان - باید ضررهای این فلز گرانبها را محدود کند.

 

تحلیل تکنیکال

حرکت نزولی قیمت‌ها همچنان ادامه دارد. فروشندگان همانطور که پیش بینی می‌شد به سطح حمایتی 1950 دلار رسیدند و در تلاشند تا از این سطح عبور کنند. اگر این اتفاق بیفتد، احتمال سقوط بیشتر قیمتها به 1935 دلار و یا حتی 1915 دلار هم وجود دارد. 
اما سناریوی صعودی فقط در صورتی فعال خواهد شد که قیمت‌ها به بالای 1960 دلار برگردند و که در این صورت احتمال رشد تا 1970 - 1985 دلار وجود دارد.