• کابینۀ شخصی

تحلیل دارایی های کالایی - طلا

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

طلا – سناریوی نزولی

تقاضا برای دارایی های امن در حال کاهش است زیرا سرمایه گذاران با واقعیت جدیدی روبرو می شوند که در آن نقش درگیری های نظامی مدام در حال پررنگ شدن است. این امر نه تنها در پویایی معاملات طلا، بلکه در شاخص های سهام کلیدی ایالات متحده نیز به وضوح قابل مشاهده است. افزایش سهام نشان دهنده افزایش تحمل ریسک است که به نوبه خود بر طلا فشار وارد می کند. علاوه بر این، لازم به یادآوری است که آخرین موج افزایش قیمت طلا با حجم بالای خرید  در اوایل اکتبر در واکنش به حمله گسترده به اسرائیل آغاز شد.

اکنون، بخش قابل توجهی از پوزیشن های سرمایه‌گذارانی که قبلاً طلا خریداری کرده‌اند، شروع به بسته شدن کرده‌ است. این نکته مهمی است، زیرا آنها از نظر فنی، به عنوان فروشنده عمل می شوند و فشار بر طلا را افزایش می دهند. در نتیجه، ریسک کاهش بیشتر قیمت طلا در میان مدت وجود دارد.

 

برای از سرگیری رشد به عوامل صعودی قوی نیاز است.

قیمت این فلز گرانبها به پایین سطح حمایت فنی و قوی 1946 دلار سقوط کرد، بنابراین تا بازگشت و تثبیت قیمتها در بالای آن، سناریوی نزولی همچنان در اولویت است. نزدیکترین مانع برای فروشندگان محدوده 1935 - 1930 دلار است. شکست این محدوده حمایتی راه را برای رسیدن به هدف بعدی یعنی 1907 دلار و در ادامه به 1887 دلار باز خواهد کرد.

تا قبل از بازگشت و تثبیت قیمتها در بالای 1970 دلار افزایش قیمت را موج اصلاحی در نظر خواهیم گرفت.