• کابینۀ شخصی

سقوط قیمت نفت WTI

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

کاهش تقاضا

روز پنجشنبه، قیمت نفت WTI آمریکا 5 درصد کاهش یافت و  محدوده مقاومت فنی 74.00 تا 75.00 دلار را شکست. این امر توسط ترکیبی از چندین عامل اساسی مهم آغاز شد. بیایید با افزایش ذخایر طلای سیاه در ایالات متحده شروع کنیم. هفته گذشته افزایشی نزدیک به 14 میلیون بشکه ای به ثبت رسید که این روند در هفته جاری نیز ادامه یافت که این نشان از سیستماتیک بودن این روند دارد. و دیروز ایالات متحده کاهش تولید صنعتی را به ثبت رساند و بدین ترتیب چشم انداز کاهش تقاضا را نشان داد. همه اینها به شدت احتمال افزایش کسری را کاهش می دهد و در نتیجه تقاضای سفته بازی و قیمت نفت را کاهش می دهد.
ظهور هرگونه اطلاعات مضاعفی در مورد کاهش نرخ رشد اقتصاد ایالات متحده یا چین به کاهش بیشتر قیمت نفت کمک خواهد کرد. در عین حال، ما نباید اوپک را فراموش کنیم، که در هر زمان می‌تواند تلاش کند فروشندگان را از ایجاد موج قوی‌تری از کاهش باز دارد.

 

تحلیل تکنیکال

توجه داشته باشید که فروشندگان توانستند به زیر محدوده حمایتی 74.00-75.00 دلار برسند و راه را برای رسیدن به سطح حمایتی قوی بعدی یعنی 67.00 دلار باز کنند. بنابراین، تا قبل از بازگشت قیمتها به بالای محدوده حمایتی مشخص شده، که اکنون به عنوان محدوده مقاومتی عمل می کند، سناریوی نزولی در اولویت باقی می ماند.