• کابینۀ شخصی

تشنج در آمریکا و سخت شدن تحکیمات نرخی دلار

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

در طول هفته ی در پیش رو، شکل گیری تصمیمات معاملاتی واحد ارزی دلار ایالات متحده، با توجه به اخبار مربوط به چالش اخیر، میان شهروندان ایالت ویرجینیا، به وقوع خواهد پیوست. همان طور که اعلام شد، دیروز در شارلوتزویل، ایالت ویرجینیا و در هنگام تظاهرات مخالفان راستگرایان افراطی رژیم ترامپ، خودرویی ناشناس، بسرعت به میان مخالفان رژیم شتافت و باعث قتل یک نفر و زخمی شدن ۱۹ تن دیگر گردید. در صورت گسترش این اخبار ناگوار به اکثر نقاط جهان، امکان افول آتی دلار ایالات متحده افزون خواهد گشت. 
همچنین یکی از گزارش های مهم امروز، مربوط به نشر تصمیمات سیستم ذخایر فدرال، در رابطه با تجدیدات اخیر نرخ بهره در این کشور، خواهد بود.

جفت ارزی یورو اتحادیه اروپا و دلار ایالات متحده
با توجه به پیکربندی های کندلی موجود در نمودار هفتگی، شاهد شکل گیری متعدد کندل های ستاره ی ثاقب و چکش وارونه هستیم، که هر دو به عنوان سیگنالی مبنی بر گرایش معکوس و به زود نرخ گذاری ها به حساب می آیند. همچنین با احتمال اینکه تا اوایل چهارشنبه، بازه ی معاملاتی این دارایی شامل سطوح ۱.۱۷۷۰-۱.۱۸۸۰ خواهد بود، افزایش نوسان های معاملاتی و دستیابی نرخ گذاری ها به سطوح حداکثر دو هفته ی پیش، پس از انتشارات اولیه ی شاخص تولیدات ناخالص داخلی اروپا و چگونگی نرخ بهره ی ایالات متحده، امکان پذیر خواهد بود. در حال حاظر، احتمال بر متوسط بودن میزان نوسان های معاملاتی تا روز چهارشنبه و در صورت عدم بروز نشریات غیر قابل پیش بینی از آمریکا، می باشد.
همواره با استفاده از بازه ی ممکن نرخ گذاری های حداکثر آتی، می توان به اسکان دستورات stop-loss در سطوح مورد نظر، اقدام به معامله نمود. و اما در صورتی که مایل به گشایش معاملات میان روز می باشید، می بایست با استفاده از اسکان دستورات stop-loss کمی بالاتر از سطح ۱.۱۹۳۰ و در بازه ی ۱.۱۵۰۰-۱.۱۶۴۰ به معاملات فروش پرداخت. 

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن
با توجه به نمودار هفتگی این دارایی، شاهد پایداری بازه ی مقاومتی  ابر ایچیموکو بوده ایم. همچنین در اثر انتشار داده های مربوط به رشد کند و پایدار تولیدات ناخالص داخلی ژاپن و تحکیمات نرخی اخیر دلار ایالات متحده، که از اوایل هفته ی اخیر (۰۶:۰۰GMT، به میزان ٪۰.۱۶+) آغاز گشته، شاهد بازگرد صعودی نرخ گذاری های USDJPY بوده ایم. با ارزیابی شواهد موجود، می توان با استفاده از بازه ی معاملاتی ۱۱.۴۰-۱۱۰.۳۰ به خرید دارایی مورد نظر پرداخت.
در صورت نفوذ نرخ گذاری ها به سطح ۱۰۸.۹۰، می بایست از ادامه دادن به معاملات خرید اجتناب ورزید. چرا که در صورت ادامه دار شدن چنین روندی، امکان سقوط نرخ گذاری ها تا سطح ۱۰۵.۳۰ افزایش خواهد یافت. 

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده
در رابطه با تصمیمات معاملاتی آتی مربوط به پوند استرلینگ، می بایست پس از دریافت چگونگی تحرکات نرخ تورم ماه جولای در این کشور، به اجرای معاملات مطمئن پرداخت. و اما در صورت اجام معاملات میان روز، می بایست با توجه به بازه ی ۱.۳۰۳۰-۱.۲۹۷۰ وارد معامله گردید. با این حال باید به یاد داشت، که انتشارات آتی نرخ رشد سود خالص حساب بازرگانی ماه جولای نیز، توان ایجاد تأثیرات نرخی بر این جفت ارزی و همیاری با فروشندگان این دارایی، به منظور سقوط نرخ گذاری ها تا سطح ۱.۲۹۰۰  را خواهند داشت.