• کابینۀ شخصی

فروش پوند در طی معاملات میان روز

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

نوسان های روزانه ی دلار ایالات متحده تا اواخر ماه آگوست، سبب شک برانگیزی های متعددی به منظور تغییر جهت معاملات خرید این ارز به فروش و یا برعکس خواهد گشت. دیروز شاهد بهبودیابی شاخص USDX، پس از گسترش اخبار مربوط به هموار گشتن روابط میان ایالات متحده و کره ی شمالی، بوده ایم. تمرکز فعلی بازار امروز به چگونگی آمار مربوط به سطح خرده فروشی در ایالات متحده خواهد بود. از نظر کلی، احتمال افزایش شاخص USDX موجود بوده، ولی هرگونه یادآوری از چالش های سیاسی اخیر در طی گزارش های آتی، می تواند موجب تضعیف نرخی واحد ارزی این کشور گردد. 

جفت ارزی یورو اتحادیه اروپا و دلار ایالات متحده
به دلیل مبهم بودن فعلی سرنوشت واحد ارزی دلار ایالات متحده و با استفاده از ارزیابی تکنیکی سیگنال های اخیرا ترسیم گشته در نمودار هفتگی، فعلا معاملات فروش یورو اتحادیه اروپا را در اولویت قرار می دهیم. 

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن
نرخ گذاری ها در حال نزدیک شدن به بازه ی سطوح مقاومت ۱۱۰.۴۰-۱۱۰.۳۰ می باشند. بازگرد آتی نرخ این جفت ارزی، پس از اصابت با سطوح یاد شده، امکان پذیر خواهد بود. با توجه به تحدیدات اخیر کره ی شمالی، به منظور حملات موشکی به جزیره ی گوام، احتمال کاهش موقت نرخی دلار، طلا و یورو پیش از بازگشت به روند صعودی همیشگی افزون می باشد. بدین سبب نیز واحد های ارزی ین و فرانک، که بدون دلایل کافی و در طی تحکیمات هفته ی اخیر افزایش یافته اند، دچار افول خواهند گشت. از نظر تکنیکی و در صورت نفوذ صعودی بردار نرخ گذاری ها به بازه ی ۱۱۰.۴۰-۱۱۰.۳۰، با افزایش نرخ این جفت ارزی تا سطح ۱۱۰.۸۰، مواجه خواهیم گشت. همچنین در صورت افول ناگهانی نرخ این دارایی، سطح پشتیبانی معاملات آتی شامل ۱۰۹.۸۰ خواهد بود. در حال حاظر انتظارت، به منظور اجرای معاملات میان روزی در چهارچوب بازه ی معاملاتی موجود می باشند. یادآورم، که افزایش وسعت بازه ی موجود، تنها در صورت افزایش قدرت معاملاتی بازرگانان به وقوع خواهد پیوست.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده
هم اکنون و به منظور معامله با استفاده ار پوند استرلینگ، شرایط بسیار مطلوبی فراهم شده است. همچنین شاهد پایداری نرخی این واحد ارزی در طول ۵ روز اخیر بوده ایم. سطح پشتیبانی مطمئن معاملات فعلی شامل ۱.۲۹۵۵ بوده و در صورت نفوذ نزولی نرخ گذاری ها به این سطح، حداقل سود معاملاتی فروش این دارایی در حدود ۱۰۰pips خواهد بود. همچنین به منظور اجرای معاملات فروش، می توان از بازه ی ۱.۲۸۶۹-۱.۲۹۰۰ استفاده نمود.