• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۲۳.۰۸.۲۰۱۷

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

مهم ترین اخبار امروز، شامل داده های مربوط به سطح فروش مساکن نوساز در ایالات متحده خواهد بود. افزون ترین سطح نوسان نرخ شاخص USDX، پس از ۱۷:۰۰GMT، به وقوع خواهد پیوست. با توجه به درجه ی اهمیت بالایی، که نشست جکسون هول (به عنوان محرک بلقوه ی نوسان سازی های بلند مدت USDX)، داراست، حدس جهتیابی آتی گرایش نرخ گذاری های این شاخص در آینده ای نزدیک، جایز نخواهد بود. چرا که اولویت فعلی، برگرفته از ارزیابی تکنیکی شاخص مربوطه، از آن فروش این دارایی می باشد.

جفت ارزی یورو اتحادیه اروپا و دلار ایالات متحده
امروز با نشر داده های ماه آگوست، در رابطه با سطح کسب و کار حوزه ی تولیداتی اتحادیه ی اروپا و چندی از کشور های این منطقه به صورت جدا، رو به رو خواهیم شد. در نظر گرفتن داده های مربوطه به عنوان تنها عامل جهت دهنده به گرایش های آتی جفت ارزی مورد نظر، منطقی جلوه نخواهد داد. همچنین در طی انتشار داده های مورد نظر، مابین ساعات  ۱۰:۰۰ تا ۱۱:۰۰، می توان با شکل گیری اکسترموم های متعددی، به منظور اجرای معاملات میان روزی، مواجه شد. اولویت کنونی با معاملات فروش یورو می باشد. 

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن
به دلیل رشد اخیر شاخص کسب و کار حوزه ی تولیدات، با افت نرخی USD/JPY مواجه شده ایم. هرچند، که با توجه به مقدماتی بودن داده ی مربوطه، تمایلات فعلی اعضای بازار، تا اواخر امروز، تغییر خواهد یافت. اولویت معاملات میان روز، نیز از آن خرید جفت ارزی مورد نظر می باشد. می توان در صورت نفوذ صعودی نرخ به سطح ۱۰۹.۷۰، به معاملات خرید وسعت بخشید و یا اینکه، به فروش فعلی این دارایی با اسکان دستور take-profit در سطح ۱۱۰.۴۰، به معامله پرداخت. 

جفت ارزی پوند استرلینگ و دلار ایالات متحده
در صورت اثبات تضعیف نرخی دلار ایالات متحده، احتمال بازگشت نرخ گذاری ها تا سطح ۱.۲۸۶۰، افزون تر خواهد گشت. چراکه وقوع چنین روندی، پس از انتشار داده های آماری ایالات متحده در نیمه ی دوم روز، امکان پذیر می باشد.