• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۳۰.۰۸.۲۰۱۷

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

واحد ارزی یورو اتحادیه اروپا
بالاخره با دریافت سیگنال بازگشتی گرایش نرخ گذاری های یورو، مواجه شده ایم. فروش این واحد ارزی هم اکنون در اولویت قرار داشته و تحرکات دیروزی نیز، تنها مانوری، به منظور یافت نقطه ی سقوط نرخ گذاری های امروز، به شمار می آید. هم چنین با توجه به محتویات گزارش های خبری دیروز کانال های خبری تخصصی و متعدد، در رابطه با اولویت داشتن فعلی معاملات خرید یورو و فروش فرانک سوئیس، احتمال بر بازگشت به زود گرایش فعلی واحد های ارزی مربوطه در مقایسه با جفت ارزی دلار ایالات متحده، افزون می باشد.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن
با توجه به نمودار شاخص نسبی این جفت ارزی، شاهد فعال سازی تعداد زیادی از دستورات stop-loss خریداران دلار، در طول دیروز گردیده ایم. همچنین با بازگشت گرایشی و افت تصحیحاتی نرخ گذاری ها، قبل از آغاز ارتفاع گیری دوباره ی USD/JPY نیزمواجه گشته ایم. بدین سبب نیز، اولویت کنونی، از نو و از آن خرید این جفت ارزی خواهد بود. چرا که، کندل دیروزی معاملات شکل گرفته در نمودار ۲۴ ساعته ی این دارایی، درست بودن بازگشایی دوباره ی معاملات خرید این جفت ارزی را، اثبات نموده است. به منظور انجام معاملات میان روز، می توان با استفاده از سطوح هدفی ۱۱۰.۳۰-۱۱۰.۲۰، آغاز به معامله نمود. 

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده
سطح مقاومت ۱.۲۹۶۰، استقامت خود را همواره اثبات نموده است و بدین سبب نیز، فروش دارایی مورد نظر از اولویت بیشتری برخوردار می باشد. همچنین با توجه به نمودار نرخی، شاهد خالی بودن فاصله ی میان کندل های آخرین روز هفته ی پیش و اولین روز هفته ی جاری می باشیم. احتمال پر گشتن فاصله ی کندلی مربوطه (gap)، در آینده ای نزدیک، افزون خواهد بود.