• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۳۱.۰۸.۲۰۱۷

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

واحد ارزی یورو اتحادیه اروپا
در حال حاضر، امکان ایست کاهش های نرخی این واحد ارزی افزون می باشد. همچنین سطح پشتیبانی ۱.۱۸۷۰، که از اوایل ماه جاری پدیدار گشته است، می تواند به عنوان سدی از به انجام رساندن معاملات آتی فروش این واحد ارزی، به شمار آید. علاوه بر این در حوالی این سطح، شاهد گسترش خط گرایش نرخ گذاری هایی، که از ۱۷ آگوست آغاز یافته اند، می باشیم. بدین سبب نیز، در صورت نفوذ نزولی نرخ گذاری ها به سطح پشتیبانی ۱.۱۸۷۰، چندان عجله ای، به منظور بازگشایی معاملات فروش یورو، نخواهیم نمود. چرا که خط گرایش یاد شده، می تواند سبب جلوگیری از گسترش موضعی سطح فروش یورو گردد. در صورت تجدید بازه ی معاملات فروش و رشد قوه ی معاملاتی فروشندگان این واحد ارزی، با پیدایش مقاومت ۱.۱۹۲۰ مواجه خواهیم شد. بدین طریق، در صورت افزایش نرخ یورو نسبت به دلار، افزایش نرخ EURJPY نیز، مبرم خواهد بود. بدین معنی، که به منظور اجرای معاملات فروش جفت ارزی یاد شده و با وجود اینکه، از ۲۹ تا ۳۰ ماه جاری شاهد شکل گیری سیگنال معکوس کندلی؛ چکش و هارامی بوده ایم، می بایست با راهبردی محافضه کارانه تر، دست به اجرای معاملات نمود. 
در این حین، جفت ارزی  EURGBP، از اولویت فروش برخوردار می باشد. چرا که سیگنال دریافت شده ی ۲۹ آگوست، مبنی بر اولویت داشتن فروش این واحد ارزی، سبب افزایش درجه ی اهمیت فعلی این جفت ارزی از نظر، بازگشایی معاملات فروش، گردیده است.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن
همواره شاهد نزدیک شدن نرخ گذاری ها به خط میانگین متحرک ۲۰۰ روزه ی MA، گردیده ایم. چنین میانگین متحرکی، از نظر تجربی دارای نیروی استقامتی بلقوه ای، علیه نفوذ نرخ گذاری ها بوده، که سبب عدم نفوذ نرخ به خط شاخص مربوطه، در طی اولین تلاش های ممکن می گردد. چنین امری بدین معنی است، که رشد فعلی تا مدتی ایست خواهد نمود و در انتظار نشر آمار راهبردی بلقوه ای، به منظور شکست محدوده ی مقاومتی یاد شده، می باشد. یادآورم، که به ساعت ۱۲:۳۰GMT، با انتشار آمار بازار کار ایالات متحده رو به رو خواهیم شد. با توجه به طرز نگاه اعضای بازار به داده های مربوطه، همچون آماری مقدماتی (نسبت به نشر دیرتر داده های سطح اشتغال غیر کشاورزی)، احتمال افزایش نوسان های نرخی و شکست مقاومت یاد شده، بر اثر نشریات در پیش روی بازار کار آمریکا، افزون تر خواهد گشت.

جفت ارزی پوند استرلینگ و دلار ایالات متحده
با توجه به پدیدار نگشتن خریدار عمده ی این جفت ارزی در طول دیروز، اولویت بندی با فروش این دارایی، تا دستیابی اش به سطح ۱.۲۹۶۰ بوده و سطح هدفی اجرای معاملات فروش هفته ی جاری، شامل سطح ۱.۲۸۵۰ خواهد بود.