• کابینۀ شخصی

فروش دلار ایالات متحده همه گیره شده است

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

با توجه به شواهد نموداری ، شاخص دلار ایالات متحده در حال سقوط به سوی سطح ۹۰ می باشد. تجمع تأثیراتی از قبیل؛ طوفان ایرما، احتمال افزون وخیم بودن داده های آماری آتی منطقه در چشم ندازی کوتاه مدت و همچنین افزایش تعداد درخواست نامه ها ی دریافت حقوق ایام بی کاری، سبب همه گیره شدن فروش USDX خواهد گردید. چرا که حتی داده های اخیرا انتشار یافته ی اقتصادی چین نیز، رخصتی به این واحد ارزی، به منظور بازیافت نیروی قبلی اش، ننموده اند. منظور همان کسری اخیر داده های ماه آگوست سود خالص حساب بازرگانی چین می باشد. 

واحد ارزی یورو اتحادیه اروپا
هم اکنون سطح ۱.۲۱۳۵ هدف معاملات خرید این واحد ارزی می باشد. تنها در صورتی که، گرایش افزایشی فعلی، دچار ایست نگردد. تا قبل از شکل گیری کندل های آویزان در نمودار ۲۴ ساعته ی جفت ارزی یورو-دلار، نمی توان به فروش این جفت ارزی پرداخت.  

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن
همراه با افت فعلی دلار، می توان در انتظارتحکیمات نرخی به زود ین ژاپن بود. چرا که ارزهایی از قبیل ین، یورو و طلا زود تر از دیگر واحد های ارزی تحکیم خواهند یافت. از نظر تکنیکی، فعلا با دستیابی نرخ گذاری های USDJPY به میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه ی ЕМА، مندرج در نمودار هفتگی این دارایی، مواجه می باشیم. اصابت نرخ به سطح شاخص مربوطه، می تواند با  بازگشت نرخی همراه گردد. سطح ۱۰۷.۴۸، به عنوان یکی از پشتیبانی های بلقوه ی تحرکات امروزی به شمار می رود.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده
با وجود شرایط نامطلوب آماری بریتانیا، با رشد پوند مواجه می باشیم. چنین روندی نمایان گر وابستگی این رشد نرخی، به افت دلار ایالات متحده می باشد. چرا که هم اکنون نرخ گذاری ها، بالاتر از مقاومت بسیار مطمئنی، شامل سطح ۱.۳۱۴۰-۱.۳۱۳۵، مستقر می باشند. با این حال و با توجه به تضعیف فعلی دلار ایالات متحده، می توان به خرید پوند تا سطح ۱.۳۱۸۰ پرداخت.