• کابینۀ شخصی

افت نرخی دلار ایالات متحده، متوقف گردیده است

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

در حال حاضر، با تجدید رشد واحد ارزی دلار ایالات متحده رو به رو می باشیم. رشد اخیرا پدیدار گشته، نسبت به واحد های ارزی: ین ژاپن، فرانک سوئیس و طلا، قابل ملاحظه تر جلوه می دهد. سطح تقاضای دارایی های یاد شده، بیشتر به دلیل بروز بلایای طبیعی اخیر، همانند طوفان ایرما و همچنین تضعیف سطح تنش های سیاسی کره ی شمالی، به وقوع پیوسته است.  

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده
با توجه به کمرنگ بودن پیش زمینه ی آماری مربوط به نوسان های این جفت ارزی، احتمال تجدید عمیق گرایش های نرخی فعلی EUR/USD، بسیار اندک می باشد. سطح هدفی معاملات فروش، شامل سطح ۱.۱۸۶۰ و اولین مانع، شامل سطح ۱.۱۹۴۰ ( هم سطح با خط میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه ی EМА، در نمودار ساعتی EUR/USD)، خواهد بود. تصحیحات افزایشی نرخ گذاری ها، تا سطح ۱.۱۹۷۵ امکان پذیر بوده و در صورت شکل گیری پیکربندی های کندلی آویزان (مبنی بر بازگشت جهت گرایشی به سمت معکوس)، در حوالی سطح یاد شده، مندرج در نمودار ۱۵ دقیقه ای این جفت ارزی، می توان به بازگشایی معاملات فروش EUR/USD، پرداخت.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن
چگونگی گرایش های آتی نرخ ین ژاپن و تعیین جهت تحرکات این واحد ارزی، همواره سخت تر گردیده است و نوسان های نرخی این واحد ارزی، مستقیما به چگونگی تمایلات تجاری سرمایه گذاران در سطح جهان، مربوط می باشد. بدین سان نیز، فعلا با ابهام شدید تخمین های بنیادی و تکنیکی تحرکات و نرخ نوسان های این دارایی، مواجه می باشیم. به منظور اجرای معاملات میان روزی، می توان از سیگنال های تجاری همچون؛ نفوذ و یا بازگشت پس از برخورد نرخ گذاری ها به سطوح کانال های گرایشی تایم فریم های یک ساعته، استفاده نمود. با این وجود و با توجه به مبهم بودن گرایش های فعلی نرخ گذاری ها، می بایست در انتظار افزایش سطح نوسان های نرخی (سطح معاملات) بنشست و به معامله با استفاده از واحد ارزی ین ژاپن، فعلا دستی نبرد.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده
امروز یکی از روز های معاملاتی بسیار جذاب، به منظور انجام معاملات با استفاده از واحد ارزی پوند استرلینگ به شمار می آید و افزایش نوسان های نرخی و سطح معاملات GBPUSD نیز، به ساعت ۰۸:۳۰GMT آغاز خواهد یافت. در طی دو روز اخیر، با شکل گیری مقاومتی بلقوه در حوالی سطح ۱.۳۲۲۰، رو به رو بوده ایم. در صورت عدم رشد نرخی این جفت ارزی تا سطح ۱.۳۲۲۰ (طبق تأثیرات برگرفته از نشریات آماری ساعت ۰۸:۰۰)، سطح مورد نظر، می تواند به عنوان نقطه ی بازگشت نرخ گذاری ها و انعکاس جهت به زود نرخ گذاری های این جفت ارزی، به شمار آید. اما در صورتی که نشریات مربوط به آخرین تغییرات نرخ تورم و بهای خرده فروشی در بریتانیا، از اهداف خریداران مثبت نگر این دارایی پشتیبانی نمایند، احتمال دستیابی نرخ گذاری های GBPUSD به سطح ۱.۳۲۶۰، افزون خواهد بود.