• کابینۀ شخصی

به فروش دلار ایالات متحده نیازی نیست

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

سنای ایالات متحده، با دریافت بودجه ی مالی از حزب جمهوری خواه این کشور، سبب راحت تر نمودن اصلاحات در پیش روی سیاست گذاری های مالیاتی این کشور گردیده و منجر بر منع ابراز فشارهای نرخی بیشتر، بر واحد ارزی دلار ایالات متحده، شده است.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده
پیشنهاد اخیر نخست وزیر بریتانیا (ترزا می)، در رابطه با از سر گیری دوباره ی گفت و گوهای بی نتیجه ی اخیر بریکسیت، از سوی سران کشور های اروپایی، رد گردیده است. با این وجود، طبق سخنان اخیر صدراعظم آلمان (آنگلا مرکل)، ادامه یابی نشست بریکسیت، در طی ماه دسامبر سال جاری، امکان پذیر خواهد بود. 
مسئله ی فعلی چگونگی روابط آتی اتحادیه ی اروپا با بریتانیا، همواره در حال بررسی بوده و به عنوان یکی از عوامل محرک نوسانات نرخی واحد ارزی یورو، به شمار می آید. همچنین یاد آورم، که بروز هر نوع از مداخلات، در حل مسئله ی یاد شده، سبب اعمال فشار های بیشتری، بر تحرکات نرخی واحد ارزی یورو، خواهد گردید. به منظور از سر گیری دوباره ی معاملات فروش این جفت ارزی، تنها پس از نفوذ نزولی نرخ گذاری ها، به خط گرایش ۱۸ اکتبر، به بازگشایی این معملات بپردازید.

 جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن
با توجه به قابل استفاده بودن ایده ی تجاری اوایل هفته، با اولویت خرید این جفت ارزی مواجه می باشیم. همچنین، همانطور که به یاد دارید، تعطیلات در پیش رو، با واقعه ی بسیار مهم انتخابات مجلس ژاپن، همراه می باشند. بدین سبب نیز، بروز نوسانات نرخی این جفت ارزی، مابین سطوح ۱۱۴.۰۰ و ۱۱۵.۹۰ نموداری، در طی چند روز آتی معاملات، میسر خواهد گردید.

جفت ارزی پوند استرلینگ و دلار ایالات متحده
گفت و گو های کنونی بریکسیت، همواره به بن بست برخورده اند. درخواست فعلی ۲۷ کشور اتحادیه ی اروپا، مبنی بر حل نمودن مسئله ی پرداخت های مالی بریتانیا به صندوق اتحادیه ی اروپا، تا قبل از انجام گیری نشست در پیش روی بریکسیت بوده، که همواره از سوی بریتانیا انکار گردیده. چرا که قصد فعلی بریتانیا، مبنی بر روشن نمودن چگونگی روابط بازرگانی این کشور، با مناطق اروپایی، تا قبل از انجام این گفت و گو های مالی، می باشد. بدین سبب نیز، با توجه به ابهام فعلی موجود، احتمال، بر افزایش سطح فروش پوند استرلینگ، در پی به عرضه رسیدم گزارش های مطبوعاتی مربوط، به چالش های فعلی طرفین این نشست، می باشد.
از نظر تکنیکی، سطح ۱.۳۱ نموداری، به عنوان سطح پشتیبانی معاملات امروزی، به حساب می آید، که همواره با خط گرایش بیست و چهارم آگوست سال جاری، تا به کنون نیز، هم سطح می باشد. و همراه با نفوذ بردار نرخ گذاری ها، به سطح مربوطه، می توان با اسکان دستور تیک پروفیت، در حوالی سطح ۱.۳۰ نموداری، به اجرای معاملات فروش این جفت ارزی پرداخت.