• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۲۳.۱۰.۲۰۱۷

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

یکی از عوامل پایین بودن سطح نوسانات ارزی امروز، به دلیل کمرنگ بودن پیش زمینه ی خبری مربوطه می باشد.

جفت ارزی یورو اتحادیه اروپا و دلار ایالات متحده
تا قبل از نفوذ نزولی نرخ گذاری ها، به سطح ۱.۱۷۵۰، با ادامه یابی نوسان سازی های این جفت ارزی، در بازه ی معاملاتی ۱.۱۸۰۰-۱.۱۷۵۰، مواجه خواهیم بود. با این وجود و با توجه به چالش های آشکار، در کاتالونیا، با احتمال افزون نفوذ نرخ گذاری ها، به سطح پشتیبانی ۱.۱۷۵۰ و در طی اجرای جلسات معاملاتی آمریکا، رو به رو می باشیم. در صورت وقوع چنین امری، با تغییر سطح بازه ی معاملاتی، به میزان ۵۰ نقطه ی نموداری و تا بازه ی ۱.۱۷۵۰-۱.۱۷۰۰، مواجه خواهیم شد. 

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن
نرخ گذاری های این جفت ارزی، به سطح ۱۱۴.۰۰، همواره دست یافته اند. در طی انتخابات روز جمعه ی پارلمان ژاپن، با پیروزی سینجو آبه، نخست وزیر این کشور، رو به رو شده ایم. به دنبال این پیروزی، احتمال بروز تمایلات بیشتر این شخص به منظور ایجاد اصلاحات در قانون اساسی این کشور، که از سال ۱۹۴۷ میلادی تغییر نیافته است نیز، افزایش خواهد یافت. به دلیل مثبت بودن تأثیرات انتخابات اخیر بر واحد ارزی ین ژاپن، با کاهش یابی تصحیحاتی نرخ گذاری های USD/JPY، در طی اجرای جلسات معاملاتی آمریکا و اروپا، رو به رو خواهیم شد. با این وجود و همراه با به عرضه رسیدن گزارش مربوط به نتایج انتخابات مربوطه، در طی اجرای جلسات معاملاتی آسیا، با افزایش دوباره ی نرخ گذاری های این جفت ارزی مواجه خواهیم شد. 
بعد از نفوذ نرخ گذاری ها، به سطح ۱۱۴.۰۰، می توان با اسکان دستور تیک پروفیت در حوالی ۱۱۵.۹۰، به معاملات خرید USD/JPY پرداخت. 

جفت ارزی پوند استرلینگ و دلار ایالات متحده
با وجود پیش زمینه ی افزایش یابی امکان پذیر نرخ بهره ی بانکی انگلستان، پس از ۱۰ سال، توجه اکثریت بازرگانان، به چگونگی نشریات در پیش روی داده های ۳ ماه سوم سال تولیدات ناخالص داخلی بریتانیا، که در روز چهارشنبه انتشار خواهند یافت، معطوف گردیده است.
انتظارات بازار، در رابطه با کاهش در پیش روی روند رشدی نرخ تورم این کشور، می تواند سبب افت نرخ گذاری های این جفت ارزی گردد. در صورت ادامه یابی تحرکات نرخی، پایین تر از سطح ۱.۳۲۰۰، احتمال امکان پذیر شدن بازگشایی معاملات فروش این جفت ارزی در طی معاملات هفته ی جاری، افزون تر خواهد گردید.