• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۲۶.۱۲.۲۰۱۷

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

با توجه به کندل های ۲۴ ساعته ی نمودار شاخص دلار ایالات متحده USDX، با اولویت فروش این واحد ارزی، برخورد خواهیم نمود. چرا که ادامه یابی افت های فعلی شاخص دلار، تا سطح ۹۲.۵۰، بسیار امکان پذیر جلوه می نماید.

همواره با شکست خط گرایش سپتامبر - اکتبر نرخ این شاخص و بروز تست استقامتی این خط، به دست نمودار نرخ گذاری ها و از جهت مخالف، مواجه گردیده ایم. با در نظر گیری پیش زمینه ی کمرنگ گزارشی تعطیلات، دست یابی نرخ گذاری ها، به سطح یاد شده، می تواند تا اواسط ژانویه نیز، ادامه یابد.

 

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

با توجه به تضعیف یابی فعلی دلار ایالات متحده و مثبت رقم خوردن آمار اقتصادی سال های ۲۰۱۷-۲۰۱۹ اتحادیه ی اروپا (طبق آخرین نشست سران بانک مرکزی اروپا، در رابطه با تنظیمات آتی نرخ بهره)، احتمال افزایش آتی نرخ گذاری های این جفت ارزی، تا سطوح ۱.۱۹۵۰-۱.۱۹۰۰ نموداری، افزایش می یابد. سطح مقاومت معاملات فعلی نیز، شامل بازه ی تصحیحاتی پرتوی فیبوناچی بوده، که از سطح ۱.۱۵۵۵ (آخرین ماکسیموم موضعی) تا سطح ۱.۱۹۶۰ نموداری، ترسیم گردیده است. با در نظر گیری کند تر شدن سرعت معاملات، به دلیل تعطیلات فعلی، با عدم معین بودن زمان دست یابی نرخ گذاری ها، به سطوح مربوطه، مواجه می باشیم.

 

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

فعلا در انتظار دست یابی نرخ گذاری ها، به سطوح ۱۱۵.۰۰-۱۱۴.۳۰ نموداری، بنشسته ایم. با توجه به نمودار ۴ ساعته ی این جفت ارزی، با دست یابی خطوط شاخص نوسان گر به محدوده ی اشباع خرید این جفت ارزی، برخورد خواهیم نمود. چنین امری، احتمال بروز تصحیحات نرخی، پس از برخورد نرخ گذاری ها با سطح ۱۱۲.۸۳-۱۱۳.۰۳ نموداری را، افزایش می دهد.

 

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

نرخ نوسانات پوند، در حال کاهش بوده، که همواره، هم چون عاملی، مبنی بر بروز جهش های نرخی به زود نرخ این جفت ارزی و اتمام یابی گرایش های ماه دسامبر GBP/USD، به شمار می آید. با در نظر گیری منفی بودن نتایج جلسات برکسیت (نیاز دوباره به ترتیب جلسات مکرر) و شرایط فعلی و نه چندان مطلوب نرخ گذاری های دلار ایالات متحده، می توان با افت نرخ گذاری های این جفت ارزی، کما بیش تا سطح ۱.۳۵۰۰ نموداری نیز، برخورد نمود. ورود به بازار، با توجه به شرایط فعلی، چندان مطمئن جلوه نمی نماید.

 

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و ین ژاپن

فعلا به ادامه بخشیدن به معاملات خرید میان مدت این جفت ارزی، ادامه خواهیم. دستورات معاملاتی تیک پروفیت را نیز، می توان، در حوالی سطوح ۱۳۸.۰۰-۱۳۵.۰۰، اسکان بخشید.