• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۰۴.۰۱.۲۰۱۸

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

همواره با پیدایش سیگنال کندلی انعکاس گرایش، در حوالی ماکسیموم موضعی سال ۲۰۱۷، مندرج در نمودار ۲۴ ساعته ی این جفت ارزی، مواجه می باشیم. به همین دلیل نیز، در پی منفی رقم خوردن آمار در پیش روی شاخص های کسب و کار اروپا، در مقایسه با انتشارات ماه نوامبر، می توان با افت نرخ گذاری های این جفت ارزی و همه گیره شدن فروش EUR/USD، برخورد نمود. همچنین با توجه تخمین یابی آمار ماه نوامبر PMI آلمان، فرانسه، ایتالیا و اتحادیه ی اروپا، بالا تر از سطح ماکسیموم ۵ سال اخیر این شاخص - افزایش دوباره ی سطح این آمار، چندان آسان جلوه نمی نماید. در صورت افت تصحیحاتی نرخ گذاری های این جفت ارزی، می توان به فروش EUR/USD، تا سطح ۱.۱۹۴۴ نموداری پرداخت. دستور معاملاتی stop-loss این پوزیشن ها را نیز، می توان بالا تر از سطح آخرین اکسترموم موضعی ۲ ساعته، اسکان داد. هر چند که در صورت نفوذ دوباره ی نرخ گذاری ها، به خط گرایش ماه ژانویه، با افت های مابعد و افزایش سطح اشباع فروش این جفت ارزی، برخورد خواهیم نمود. به منظور بازگشایی معاملات فروش نیز، می توان از ماکسیموم موضعی ماه جاری، استفاده نمود.

 

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

در پی منفی رقم خوردن آمار امروز ژاپن، با همه گیره شدن فروش واحد ارزی ین و افزایش نرخ این جفت ارزی، در پی اجرای جلسات معاملاتی آسیا، مواجه گردیده ایم. یعنی بازگشت صعودی نرخ گذاری ها، پس از برخورد با خط گرایش پاییز این جفت ارزی. فعلا نیز در انتظار دست یابی نرخ گذاری ها، به سطح ۱۱۲.۸۰ نموداری بنشسته ایم و تا قبل از نفوذ نزولی نرخ گذاری ها، به خط گرایش پاییز، می توان به خرید این جفت ارزی، ادامه داد.

 

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

مثبت رقم خوردن آمار ماه دسامبر Halifax، در رابطه با تغییرات سالانه و ماهانه ی شاخص بهای مسکن بریتانیا، به عنوان عامل اصلی تحکیمات و افزایش بیشتر نرخ گذاری های این جفت ارزی، به حساب می آید. کمی دیرتر و به ساعت ۰۹:۳۰ به وقت گرینویچ، آمار ماه نوامبر انگلستان، در رابطه با تغییرات حجم وام دهی به مصرف کنندگان، از طریق بانک این کشور نیز، به عرضه خواهند رسید. بدین معنی، که با پیدایش نقطه ی جدیدی به منظور بسته نمودن معاملات خرید این جفت ارزی، در پی افزایش های دوباره ی امروز GBP/USD، تا سطح ماکسیموم موضعی دیروز، برخورد خواهیم نمود. افزایش تصحیحاتی به زود نرخ گذاری ها، تا سطح ۱.۳۶۱۵ و افت ما بعد نرخ این جفت ارزی، بسیار امکان پذیر جلوه می نماید.

 

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و ین ژاپن

در حال حاضر در انتظار افزایش های در پیش روی نرخ گذاری ها تا سطوح ۱۴۰.۰۰-۱۳۸.۰۰ نموداری، بنشسته ایم.